Të gjitha lajmet

ISH-KAPITENI NË KRYEQYTET

Anel Rashkaj te Prishtina

Anel Rashkaj te Prishtina

11 Gusht, 2017 @15:08

Ish-kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Anel Rashkaj, është lojtar i ri i Prishtinës. Nënkampioni i Kosovës ka bërë goditjen më të madhe deri tash në afatin kalimtar, duke e sjellë Rashkajn nga liga e parë e Suedisë, në Superligën e Kosovës.

Rashkaj ka nënshkruar kontratë dy vjeçe me bardhekaltërit, ndërsa është i lindur në Prizren më 19 gusht 1989.

raskaj

“Do të mundohem të jap maksimumin dhe të sjellë profesionalizmin dhe kualitetin nga Skandinavia. Ajo që mund të premtoj është të jem sa më profesional dhe të jap maksimumin që t’i arrijmë objektivat. E di që shpesh klubet flasin për tituj, por mendoj se në rend të parë duhet të jetë puna dhe të nxirret maksimumi i saj, e pastaj rezultatet vijnë dhe janë produkt i punës. Lojtari duhet të jetë profesional në çdo rast, e pastaj nuk besoj se do të mungoj edhe rezultati”, ka thënë, Anel Rashkaj, sot gjatë prezentimit të tij si lojtar i ri i Prishtinës.

Rashkaj ka karrierë të tërë si futbollist jashtë vendit. Ka emigruar si 14 vjeç në Skandinavi dhe ka luajtur për Halmstadin suedez deri në vitin 2012. Pastaj ka kaluar në Sandnes të Norvegjisë për 5 vite tjera, derisa në fillim të këtij viti iu rikthye elitës suedeze me Eskilstunan.

TE STOKE CITY

Prezentim i jashtëzakonshëm i të rikthyerit

11 Gusht, 2017 @14:39

Stoke City ka bërë një prezentim të jashtëzakonshëm të...

NË PRIZREN

Sokol Hadri zgjidhet kryetar i LRFP

11 Gusht, 2017 @14:17

Përmes një njoftimi të lëshuar në faqen zyrtare të FFK-së...

OPINION

Parashikim stinori 2017/18

REUTERS/Arkiv

11 Gusht, 2017 @13:40

Thonë që sa më i ftohtë e i gjatë të jetë dimri, aq më e...

BILETAT NË PRISHTINË

Biletat në Prishtinë për Shkëndija-Milan

11 Gusht, 2017 @13:36

Skuadra e Shkëndijës para pak çastesh ka bërë të ditur se ka...

NË STAMBOLL

Prej Interit te Besiktas

11 Gusht, 2017 @13:09

Mbrojtësi agresiv 30 vjeçar nga Kili, Gary Medel, është lojtar i...

ARSENAL - LEICESTER

E nisin pa Sanchezin

11 Gusht, 2017 @12:41

Alexandre Lacazette dhe Sead Kolasinac mund të debtojnë sonte për...

NË TETOVË

Shkëndija e nis me derbi

Foto: kfshkendija.com

11 Gusht, 2017 @12:37

Liga e Parë e Maqedonisë në futboll nis nesër me derbin e madh...

KOMUNIKATË NGA ANFIELD

Liverpool i vendosur

11 Gusht, 2017 @12:00

Një ditë para ndeshjes së parë të stinorit të ri të Premier...

MIQËSORE NË DRENAS

Prova gjenerale e Feronikelit, sot

11 Gusht, 2017 @10:54

Dy herë kampioni i Kosovës, Feronikeli, ka bërë të ditur se sot...

NURUDEEN ORELESI

Vllaznia zyrtarizon Orelesin e Skënderbeut

11 Gusht, 2017 @10:03

Skuadra e Vllaznisë së Shkodrës ka zyrtarizuar mesfushorin me...

TERMINET

Orari i ndeshjeve të xhiros së XII

BOROZANI/ Arkiv

23 Tetor, 2017 @13:24

Liria e Vëllaznimi do ta hapin xhiron e dymbëdhjetë të...

NË PRITJE TË VENDIMIT

Sot Komisioni vendos për Flamurtari-Vëllaznimi

BOROZANI/Arkiv

23 Tetor, 2017 @10:55

Ndeshja e ndërprerë ndërmjet Flamurtarit dhe Vëllaznimit të...

BLICK.CH

Dhuna te Flamurtari-Vëllaznimi, në mediat e huaja

Printscreen/ Blick.ch

22 Tetor, 2017 @17:10

Nuk ka vonuar shumë dhe dhuna e shfaqur në Xhemajli Ibishi të...

VLLAZNIA-GJILANI

Gjilani dështon të merr kreun

21 Tetor, 2017 @15:44

Luajti si mysafir në terren të vetin. Kishte mundësinë që me...

PRISHTINA-BESA

E treta me radhë, Prishtina lidere

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

21 Tetor, 2017 @15:19

Shumë me lehtë sesa që është pritur, Prishtina ka shënuar...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga