Të gjitha lajmet

KOLUMBIA - ANGLIA

Anglia mbijeton penalltitë

Anglia mbijeton penalltitë

3 July, 2018 @22:37

Kolumbia
Anglia
Kolumbia 1(3) : 1(4) Anglia
Y. Mina 90'+3 57' H. Kane (P)

Otkrytiye Arena, Moskë.
Anglia mbijeton penalltitë
Dueli që nuk kishte gol në pjesë të parë, në pjesë të dytë solli dramë dhe atë vetëm falë Yerry Minas, që barazoi në kohën shtesë për të çuar ndeshjen në vazhdime. Harry Kane i dha avantazhin Anglisë me penalltinë e fituar në fillim të pjesës së dytë, 1-0. RRUGA DREJT FINALES Kur mendohej se ndeshja po kryhej dhe Anglia po shkonte përpara, ka qenë qendërmbrojtësi Yerry Mina që ka shënuar golin e tretë të tij këtë Botëror dhe ka barazuar rezultatin në minutën e 90+3 të ndeshjes, 1-1. Ndeshja shkoi në vazhdime dhe morri rekord numër kartonash në këtë Botëror, 8. Por fituesi u desht të përcaktohet pas penalltive. E aty, Anglia doli të jetë më precize për të shënuar fitore 4-3 në fund dhe për të siguruar çerekfinalen, ndaj Suedisë. Columbia vs England

PENALLTITË:

KOLUMBIA ANGLIA
Radamel Falcao GOL GOL Harry Kane
Juan Cuadrado GOL GOL Marcus Rashford
Lucas Muriel GOL mbron portieri kolumbian Jordan Henderson
Andres Uribe shtylla GOL Kevin Trippier
Carlos Bacca mbron portieri anglez GOL Eric Dier

SUEDIA - ZVICRA

Një gol mjaftoi për çerekfinale

Fotot: fifa/fb

3 July, 2018 @17:55

Një gol, i shënuar me fat, pasi që Manuel Akanji devijoi shutin e...

ZYRTARE NGA DFB

Vazhdojnë me Löwin

REUTERS/Arkiv

3 July, 2018 @14:57

Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka vendosur të vazhdojë...

11-SHET: SUEDIA-ZVICRA

Me 4 shqipe kundër Suedisë

Foto: fifa/fb

3 July, 2018 @14:52

Janë publikuar formacionet startuese nga selektori i Suedisë dhe ai...

VALON BERISHA

Lazio e zyrtarizon

SSLazio/fb

3 July, 2018 @14:29

Përmes një komunikate të shkurtë në faqen zyrtare të ekipit,...

POLONIA DO TË KETË SELEKTOR TË RI

S’i vazhdohet kontrata pas eliminimit

Adam Nawalka. selektori në largim i Japonisë

3 July, 2018 @14:20

Pas eliminimit nga Kampionati Botëror "Rusia 2018", selektorit...

DITARI RUS (16)

Inui > Neymar

3 July, 2018 @14:04

Që nga ndeshja e parë, japonezët kanë luajtur lojën ndër më...

CALUM CHAMBERS

Mbetet në Emirates

Foto: arsenal official/arkiv

3 July, 2018 @14:01

Mbrojtësi i Arsenalit, Calum Chambers, ka nënshkruar kontratë të...

SHKRIM I EDINSON CAVANIT

Cavani: Letër vetes 9 vjeçar

3 July, 2018 @0:06

I dashuri nëntë vjeçari Edinson, Unë po ia shkruaj këtë...

BELGJIKA - JAPONIA

Martinez shah-mat ndaj super-samurajëve

2 July, 2018 @22:01

Njëra ndër ndeshjet më të mira të Boërorit Rusia 2018. Pas...

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Japonia

2 July, 2018 @18:40

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të...

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me...

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për...

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit...

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor...

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018