Të gjitha lajmet

TRAJNERI I KROACISË

Ante Cacic: Vërtetuam pse kemi qenë favorit

Foto: F. Kurtaj Photography Facebook

Ante Cacic: Vërtetuam pse kemi qenë favorit

6 Tetor, 2016 @23:02

Trajneri i Kroacisë, Ante Cacic, është shprehur të jetë i lumtur me fitoren e ekipit të tij, ndërsa ka thënë se Kroacia ka vërtetuar epitetin e favoritit në këtë ndeshje.

“Kemi qenë favorit dhe këtë e kemi vërtetuar. Vendasit ishin nën presion emocional, ndeshja e parë para tifozëve të vetë, etj. Kroacia vërtetoi se është favorit, ndërsa Kosova besoj që do të përmirësohet lojë pas loje,” ka thënë Cacic në deklaratën e tij pas ndeshjes.

PAS NDESHJES

Ardian Kozniku: Ia lehtësuam punën kroatëve

6 Tetor, 2016 @22:53

Legjenda e futbollit kosovar dhe njeriu që ka medalje të bronztë...

NË VADUZ

Shqipëria e sigurt, para Spanjës si lidere

6 Tetor, 2016 @22:14

Kuqezinjtë nuk kanë gabuar në ndeshjen ku kanë hyrë si favorit...

NË SHKODËR

Mandzukic hesht entuziazmin e Kosovës

6 Tetor, 2016 @22:07

Edhe pse ishte lojtari që nuk ishte në formë të mirë, Mario...

MEDIA

Kosova në ballinë të UEFA-së

6 Tetor, 2016 @20:31

Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë vëmendjen kryesore të UEFA-së...

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Lihtenshtajn-Shqipëri

6 Tetor, 2016 @20:04

Janë bërë të ditura formacionet zyrtare për ndeshjen...

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kosovë-Kroaci

6 Tetor, 2016 @19:50

Janë bërë të ditura formacionet zyrtare për ndeshjen...

BARCELONA

Barça pyet: “A e njihni Labinot Kabashin?”

6 Tetor, 2016 @19:47

Kur ka mbetur edhe pak kohë deri në fishkëllimën e parë për...

ITALIA-SUEDIA

Pas gati 60 vitesh, Italia mbetet pa Botëror

13 Nëntor, 2017 @23:43

Suedia është përfaqësuesja e parafundit nga Europa që ka...

RUSSIA 2018

Mes kujt po luftohet për 4 biletat e fundit?

12 Nëntor, 2017 @23:43

Pasi Zvicra e Kroacia i siguruan kualifikimet e tyre sonte, vetëm...

RUSSIA 2018 - PLAY OFFS

Pa befasi, Kroacia siguron Botërorin

Foto: uefa.com

12 Nëntor, 2017 @23:36

Pas fitores 4-1 në Zagreb, Kroacia ka udhëtuar e qetë në Greqi,...

RUSSIA 2018 - PLAY OFFS

Barazimi mjafton, Xhaka e Shaqiri me shokë në Botëror!

Foto: BR Sports

12 Nëntor, 2017 @20:53

Përkundër barazimit në ndeshjen e sontme, fitorja në ndeshjen e...

FORMACIONET: ZVICRA-IRLANDAVERIORE

11-shet: Zvicra - Irlanda Veriore

Foto: uefa.com

12 Nëntor, 2017 @18:09

Përzgjedhësi i Zvicrës, Vladimir Petkovic, ka vendosur në...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018