Të gjitha lajmet

SHTYHET

Shtyhet Superkupa e Shqipërisë, përleshje tifozësh

Shtyhet Superkupa e Shqipërisë, përleshje tifozësh

7 Prill, 2017 @8:24

Superkupa e Shqipërisë në basketboll që është dashur të zhvillohej mbrëmë ndërmjet dy skuadrave më të mira të basketbollit këtë stinor Vllaznisë së Shkodrës dhe Tiranës, është anuluar për shkak të dhunës së shfaqur nga tifozëria.

Panorama

Kështu, Vllaznia nuk pranoi që të kthehet në fushë të lojës duke e cilësuar veten të rrezikuar. Ekipet më pas u larguan nga “Asllan Rusi” ndërsa ndeshja është shtyer për datë të pacaktuar.

NGJARJE E MADHE

Bursa për NCAA në Prishtinë

7 Prill, 2017 @7:50

Më 22 dhe 23 prill në Prishtinë, gjegjësisht në palestrën e...

XHIRO XXV TERMINET

Peja e Bashkimi hapin nesër xhiron XXV

6 Prill, 2017 @21:53

Përballjet e xhiros së XXV të Superligës së Kosovës nisin...

EUROPIANI - DIV C

Mblidhet edhe Kosova U16

6 Prill, 2017 @13:57

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

KOSOVA U-18 FEMRAT

Shatri dhe Selimi ftojnë vashat U18

6 Prill, 2017 @13:53

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 në konkurrencën e femrave,...

TOP 10 PERFORMERS @ GW 24

TOP 10 performancat e xhiros XXIV

6 Prill, 2017 @12:56

Basketbollisti 24 vjeçar i Rahovecit, Artin Gashi, është...

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Sonte, finalja e Superkupës

6 Prill, 2017 @12:38

Me fillim në ora 18:00 sonte në Tiranë zhvillohet finalja e...

KOSOVA U-16 F

Trajneri Thaqi me grumbullimin e radhës për U16

6 Prill, 2017 @12:29

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-16 në konkurrencën e femrave,...

PREJ DERBIT

Hajrizi e Moser gjobiten për tekniket e tyre nga derbi

Foto: KB Prishtina/ G. Bajqinovci

6 Prill, 2017 @12:22

Në derbin e Superligës së Kosovës në basketboll të cilën e...

KOSOVA U-18 M

Lista e Sefajës dhe Zeqirit për grumbullimin e Kosovës U18

Foto: Fiba.com

6 Prill, 2017 @9:58

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18, Dritëro Sefaja dhe ndihmësi...

NGA INFORMATORI NR. 11

Borea-Megasport, regjistrohet me rezultat zyrtar

6 Prill, 2017 @9:19

Përballja ndërmjet Boreas së Pejës dhe Megasportit të Prizrenit...

NË ÇEKI

Snajperi i Dardanit gjuan 4/5 në fitoren e radhës

Foto: nymburk basketball/ fb

10 Dhjetor, 2017 @13:11

Skuadra çeke, ku javë më parë kaloi Dardan Berisha, Nymburk, ka...

MUNDOBASKET 2023

Ku do mbahet FIBA Botërori 2023?

Graph.: fiba.basketball

8 Dhjetor, 2017 @13:01

Shtëpia e basketbollit botëror, FIBA, nesër mbrëma do të vendos...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Dardani i kthehet Champ’s Ligës me fitore

Foto: fiba.basketball

6 Dhjetor, 2017 @23:31

Dardan Berisha, që u largua nga Sigal Prishtina javën e kaluar dhe...

FIBA EUROPE CUP SECOND PHASE

Krijohen grupet e fazës së dytë në EuropeCup

Foto: fiba.basketball

6 Dhjetor, 2017 @23:15

Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme në FIBA Europe Cup, të...

KHIMIK-BELFIUS

Khimiku fitoi, por…

Foto: fiba.basketball

6 Dhjetor, 2017 @22:58

Skuadra ukrainase, Khimik, ka arritur që të shënojë fitoren e...

Të gjitha lajmet nga International