Të gjitha lajmet

SHQIP

Arbër Zeneli me supergol ndaj PSV-së

Arbër Zeneli me supergol ndaj PSV-së

10 Shtator, 2017 @12:41

Në takimin e parë të ditës në Eredivisien holandeze, Arbër Zeneli i ka dhënë epërsinë Heerenveenit në takimin ndaj PSV-së.

Zeneli shënoi një supergol nga distanca, ndërsa momentalisht skuadra e tij po udhëheq 2-0 ndaj PSV-së, kur po zhvillohet minuta e 11’ e ndeshjes.

SERIE A

Konfirmohet: Shtyhet ndeshja Lazio-Milan

Foto: football-italia.net

10 Shtator, 2017 @12:15

Për shkak të kushteve të vështira atmosferike, me shiun që ka...

BARCELONA - ESPANYOL

Barca s’gabon, +4 ndaj Realit

9 Shtator, 2017 @22:39

Një hat-trick i Messit dhe nga një gol nga Pique e Suarez ishin më...

PAS NDESHJES PRISHTINA-LIRIA

Shkëmbi: Ndeshje e dobët nga ne, gabuam kur nuk duhej

Foto: BOROZANI

9 Shtator, 2017 @22:28

Pas humbjes së dytë sezonale me Lirinë, kjo ishte deklarata e...

PAS NDESHJES PRISHTINA-LIRIA

Dallku: Me rëndësi tri pikët, e përgëzoj skuadrën

Foto: BOROZANI

9 Shtator, 2017 @22:24

Përveç kryetrajnerit Thaqi, deklaratë për prishtinafc.com dha...

IRLANDA-DANIMARKA

Eriksen me hat-trick çon danezët në Botëror

Fotot: uefa.com

14 Nëntor, 2017 @23:34

Mesfushori i shkëlqyeshëm i Tottenham Hotspur, Christian Eriksen,...

KOSOVA U21

Pa fitues mes Azerbejxhanit e Kosovës U21

14 Nëntor, 2017 @17:53

Pa gola është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Azerbejxhanit U21...

MJEKËSI SPORTIVE

Lëndimet tek sportistët - rehabilitimi i hershëm apo i vonshëm?

14 Nëntor, 2017 @17:09

Problematika më e madhe e sportistëve në vendin tonë është koha...

FORMACIONET U21: AZE-KOS

11-shet: AzerbejxhaniU21 - KosovaU21

Rafet Prekazi, selektor i Kosovës U21/ Foto: FFK

14 Nëntor, 2017 @15:42

Rafet Prekazi ka përcaktuar 11-shen e Kosovës që do t’i vihet...

ITALIA-SUEDIA

Pas gati 60 vitesh, Italia mbetet pa Botëror

13 Nëntor, 2017 @23:43

Suedia është përfaqësuesja e parafundit nga Europa që ka...

Të gjitha lajmet nga International