Të gjitha lajmet

PAS NDESHJES

Ardian Kozniku: Ia lehtësuam punën kroatëve

Ardian Kozniku: Ia lehtësuam punën kroatëve

6 Tetor, 2016 @21:53

Legjenda e futbollit kosovar dhe njeriu që ka medalje të bronztë nga “Franca 1998”, Ardian Kozniku, ka thënë se loja e Kosovës ia lehtësoi punën Kroacisë për fitore sonte.

“Kosova ia nisi lojës shumë butë. Ua dha topin Kroacisë dhe e priti. Kroacia u organizua lehtë dhe pas golit të shpejtë, më nuk kishte dilema për fituesin,” ka thënë Kozniku për RTK pas ndeshjes.

Kosova u mposht nga Krocia 0-6.

NË VADUZ

Shqipëria e sigurt, para Spanjës si lidere

6 Tetor, 2016 @21:14

Kuqezinjtë nuk kanë gabuar në ndeshjen ku kanë hyrë si favorit...

NË SHKODËR

Mandzukic hesht entuziazmin e Kosovës

6 Tetor, 2016 @21:07

Edhe pse ishte lojtari që nuk ishte në formë të mirë, Mario...

MEDIA

Kosova në ballinë të UEFA-së

6 Tetor, 2016 @19:31

Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë vëmendjen kryesore të UEFA-së...

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Lihtenshtajn-Shqipëri

6 Tetor, 2016 @19:04

Janë bërë të ditura formacionet zyrtare për ndeshjen...

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kosovë-Kroaci

6 Tetor, 2016 @18:50

Janë bërë të ditura formacionet zyrtare për ndeshjen...

BARCELONA

Barça pyet: “A e njihni Labinot Kabashin?”

6 Tetor, 2016 @18:47

Kur ka mbetur edhe pak kohë deri në fishkëllimën e parë për...

PARA NDESHJES

Skuadrat dalin në fushë

6 Tetor, 2016 @18:41

Futbollistët e përfaqësueses së Kosovës dhe ata të Kroacisë...

ISLANDA - FINLANDA

Të qetë, kërkojnë fitore

6 Tetor, 2016 @11:32

Njëra ndër përballjet që më së paku është përfolur në...

TRANSFERMARKT

Zenelit i rritet vlera, tani kushton 5.5 milionë €

18 Janar, 2017 @16:17

Futbollistit më të shtrenjtë të përfaqësueses së Kosovës,...

EGE KUPA 2017

Pas Turqisë, Kosova mposhtet edhe nga Greqia

Pamje nga ndeshja e sotme Kosova U17 - Greqia U17/ Foto: FFK

18 Janar, 2017 @14:39

Përfaqësuesja e Kosovës U-17 e ka zhvilluar sot ndeshjen e dytë...

ZYRTARE

Enis Alushi transferohet në Izrael

17 Janar, 2017 @17:24

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Enis Alushi, karrierën e...

EGE KUPA 2017

Të rinjtë e Kosovës mposhten nga Turqia

Kosova U17 para ndeshjes së sotme/ Foto: FFK

16 Janar, 2017 @19:40

Përfaqësuesja e Kosovës U-17 e ka zhvilluar sot ndeshjen e parë...

EGE KUPA 2017

Kollari: Këtu jemi për të fituar përvojë

Besnik Kollari, përzgjedhës i përfaqësueses së Kosovës U17/ Foto: FFK

16 Janar, 2017 @12:16

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës U-17, Besnik Kollari,...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja