Të gjitha lajmet

TE MAQEDONIA

Arijan Ademi i kthehet reprezentacionit

Arijan Ademi i kthehet reprezentacionit

25 Shtator, 2017 @12:14

Mesfushori i Dinamos së Zagrebit, Arijan Ademi, që ka qenë i suspenduar nga FIFA për shkak të daljes pozitiv në test për doping, pas 2 viteve do t’i kthehet futbollit.

TABELA AKTUALE

Ai së fundi është parë në listën e të ftuarve të reprezentacionit të Maqedonisë, për të cilën luan, ndërsa përveç tij selektori maqedon, Igor Angelovski ka ftuar edhe: Visar Musliu (Vardar) - mbrojtës, Ezgjan Alioski (Leeds) - mesfushor, Enis Bardhi (Levante) - mesfushor, Elif Elmas (Fenerbahçe) - mesfushor, Arijan Ademi (Dinamo Zagreb) - mesfushor, Ferhan Hasani (Shkëndija) - sulmues.

Maqedonia është mysafire e Italisë më 6, ndërsa do të jetë nikoqire e Lihtenshtajnit më 9 tetor.

BILETAT

Prej sot nis shitja e biletave për Shqipëri-Itali

25 Shtator, 2017 @12:02

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) ka bërë të ditur se...

NË MAQEDONI

Shkëndija me përmbysje mbron distancën

Foto: kfshkendija.com

25 Shtator, 2017 @9:06

Nëkampionja aktuale e Maqedonisë, Shkëndija, ka arritur që të...

ENIS BARDHI

Levante kërkon renovim të menjëhershëm me shkupjanin

25 Shtator, 2017 @8:39

Mesfushori i ri i ardhur këtë stinor nga Ujpest në Levante, Enis...

TREPÇA - 2 KORRIKU

Ndeshja e reflektorëve nuk nxjerri fitues në Mitrovicë

Foto: KF Trepça/ Facebook

24 Shtator, 2017 @23:53

Derisa ekipet e Superligës së Kosovës lëvizin orarin e ndeshjeve...

PARA DERBIT

Fitorja e Flamurtarit, bën Skënderbeun lider

Ali Sowe, sulmues i ri i Skënderbeut. 23 vjeçari nga Gabmia është lojtar i Chievos dhe është i huazuar te korçarët këtë stinor.

24 Shtator, 2017 @23:34

Deri tash ishin të pamposhtur, por me humbjen e sotme, Teuta e...

SHQIPTARI NË ANGLI

Hadërgjonaj i lumtur me debutimin në Premiership

24 Shtator, 2017 @23:15

Mbrojtësi i krahut me origjinë nga Kosova, Florent Hadërgjonaj, ka...

VLLAZNIA-DRITA

Drita ngritet lartë

24 Shtator, 2017 @17:49

Para kësaj xhiroje Drita ka qenë në pozitën e tetë të...

SHQIP NË BOTË

Rashica i shënon Ajaxit, Vitesse pranë fitores

24 Shtator, 2017 @16:03

Po zhvillohet minuta e 75’ e ndeshjes mes Ajaxit dhe Vitesses,...

SAMPDORIA - MILAN

Kuqezinjtë mposhten në ‘Luigi Ferraris’

24 Shtator, 2017 @14:15

Në takim e parë të ditës në Serie A, Milani është mposhtur me...

LIGA E PARË - XHIRO VI

Ndeshjet e ditës në Ligën e Parë

24 Shtator, 2017 @13:31

Dita e sotme sjell 3 ndeshje nga Liga e Parë e Kosovës në futboll....

BILETAT

Prej sot nis shitja e biletave për Shqipëri-Itali

25 Shtator, 2017 @12:02

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) ka bërë të ditur se...

JUBILEU I KAPITENIT LEGJENDAR

Cana zyrtarisht mbyll karrierën në ndeshjen Shqipëri-Itali

Lorik Cana/ BOROZANI/ Lis Dorambari/ Arkiv

21 Shtator, 2017 @15:03

Kapiteni legjendar i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, më 9 tetor...

DUELET E FUNDIT

Tifozat Kuq e Zi në Spanjë, FSHF nxjerrë në shitje biletat për Italinë

15 Shtator, 2017 @15:58

Dy duelet e fundit të Shqipërisë në rrugë për kualifikim në...

NGA KONFERENCA

Bunjaki: Vendim i vështirë, falënderoj të gjithë

8 Shtator, 2017 @16:01

Pas Vokrrit, në konferencë për shtyp foli edhe Albert Bunjaki,...

NGA KONFERENCA

Vokrri konfirmon largimin e Bunjakit

Foto: A.A / BOROZANI

8 Shtator, 2017 @15:54

Në konferencën për shtyp të thirrur sot nga FFK-ja, para mediave...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018