Të gjitha lajmet

LIRIA

Arrin përforcimi italian i Lirisë

Arrin përforcimi italian i Lirisë

15 Korrik, 2015 @17:06

Përforcimi i parë i huaj i Lirisë, nga tre sa janë paralajmëruar, sot ka arritur në qytetin e Prizrenit.

Është ky futbollisti italian, Mattia Picco, i cili do ta vesh fanellën bardhezi të prizrenasve.

Picco luan në pozitën e qendërmbrojtësit dhe vjen nga skuadra Casteggiobroni, njofton faqja zyrtare e Lirisë.

Ai i është bashkuar skuadrës me ndërmjetësimin e ish futbollistit prizrenas, Rijat Shalës, i cili po kryen detyrën e skautit në klub.

Përveç Piccos, në ditët në vijim Lirisë pritet t’i bashkohen edhe braziliani Ranieri Henrique De Melo dhe uruguajani Giorginho Aguirre Fleitas.

Së bashku me Piccon, sot është prezentuar edhe futbollisti i ardhur nga Vllaznia e Shkodrës, Noris Kozmaj, i cili po kalon fazën testuese te bardhezinjtë. Vetëm dy ditë më parë, Liria i kishte prezentuar futbollistët vendorë si Dylazeka, Gjeraj, Muhaxhiri dhe Zylfallari.

BEFASIA

Porto rrëmbën lojtarin e rivalit

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2015 @12:38

Porto pas Iker Casillasit, ka zyrtarizuar përforcimin e radhës në...

RENDITJA E UEFA-së

FSHF sqaron opinionin

BOROZANI/D.S.

15 Korrik, 2015 @12:31

Federata e Futbollit të Shqipërisë, FSHF, përmes një kominkate...

VIDEO

Golat e ndeshjes Skënderbeu - Crusaders

15 Korrik, 2015 @12:22

RAPORTI I NDESHJES. DEKLARATA PAS NDESHJES E HAMDI SALIHIT.

PARA SHORTIT

Rivalët potencial para shortit për “Rusia 2018”

BOROZANI/D.S.

15 Korrik, 2015 @12:07

Pas renditjes së fundit të FIFA-së të botuar më 9 korrik,...

BILD SPORT

Schalke s’mund ta blejë Shaqirin

15 Korrik, 2015 @8:04

Xherdan Shaqiri ka mbetur disi në mes. Kërkohet nga disa ekipe, por...

SHQIP NË BOTË

Shala e Rashica, në miqësore me shqiponjë

14 Korrik, 2015 @23:56

Para ndeshjes miqësore Sparta Prag dhe Vitesse, Herolind Shala dhe...

EDVAN BAKAJ TE DRITA

Drita zyrtarizon portierin e deritashëm të Lirisë

BOROZANI/ A. P.

8 Qershor, 2018 @16:08

Drita nënshkruan edhe me portierin e deritashëm të Lirisë, Edvan...

FTESA E KOSOVËS

Altin Morina dhe Valon Bunjaku ftohen nga Greenberg

BOROZANI/ A. P.

8 Qershor, 2018 @15:19

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka ftuar 17 basketbollistë...

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Gent Musa 17 vjeç zyrtarizohet te Llapi

Foto: KFLlapi/fb

8 Qershor, 2018 @13:41

Futbollisti i ri dhe që shihet si lojtar perspektiv, Gent Musa,...

PREMIER LEAGUE

Pushim dimëror edhe në Premier League

Foto: Squawka

8 Qershor, 2018 @13:34

Që nga sezoni 2019/2020, edhe Premier League do të ketë pushim...

PËRFORCIMI I RADHËS

Ardian Hoti te Llapi

Foto: KFKek/fb

7 Qershor, 2018 @16:16

I shpallur kampion në Ligë të Parë me KEK-un 2017/18 dhe siguroi...

Të gjitha lajmet nga