Të gjitha lajmet

URUGUAJANI NË ARSENAL

Arsenal zyrtarizon Torreiran

Foto: arsenal.com

Arsenal zyrtarizon Torreiran

10 Korrik, 2018 @15:50

Mesfushori i Uruguajit që deri tash ka qenë pjesë e Sampdorias në Serie A, Lucas Torreira, para pak çastesh është zyrtarizuar si lojtar i ri i Arsenalit.

“Kemi nënshkruar një lojtar të ri që është talent në këtë lojë. Mesfushor me cilësi të lartë, të cilin jam kënaqur duke e shikuar te Sampdoria për dy stinorët e kaluar dhe të gjithë e pamë se çka bëri me Uruguajin në Kampionatin Botëror,” ka thënë trajneri i Arsenalit, Unai Emery, gjatë zyrtarizimit të lojtarit.

Torreira 22 vjeç, ka nisur karrierën në Uruguaj me I. A. 18 Julio. Prej aty ka kaluar te Montevideo Wanderers, ndërsa në vitin 2013 kaloi në Itali, duke iu bashkuar Pescaras. Aty debutoi si 19 vjeç, në maj të vitit 2015. Sampdoria e bleu në korrik të atij viti, e huazoi te Pescara deri në fund të stinorit, prej kur u bë pjesë e xhenovezëve dhe kaloi dy stinorë të mrekullueshëm.

Lucas do të vesh fanellën me numër 11 te Arsenali.

PREJ SPANJËS NË JAPONI

Torres në Japoni

10 Korrik, 2018 @15:06

Ish sulmuesi i Atletico Madridit, Fernando Torres, ka konfirmuar...

ALEN HALILOVIC

Talenti kroat prezentohet te Milani

10 Korrik, 2018 @14:46

Mesfushori kroat i cili ka qenë lojtar i lirë pasi që i skadoi...

RISI TE GUNNERS

Arsenal para zyrtarizimit të dyshes

Foto: Metro.co.uk

9 Korrik, 2018 @22:23

Skuadra e Arsenalit me trajnerin e ri Unai Emery është duke pritur...

JACK WILSHERE

Mbetet në Londër, por në lagje tjetër

Foto: WHUFC/fb

9 Korrik, 2018 @22:17

Mesfushori i deritashëm i Arsenalit, Jack Wilshere, është...

ARTHUR MELO

Braziliani 21 vjeç zyrtarizohet te Barcelona

9 Korrik, 2018 @21:44

Barcelona ka konfirmuar dhe para pak çastesh ka zyrtarizuar...

DUELET DHE ORARI

Ndeshjet e ekipeve shqiptare në gara evropiane

Foto: prishtinafc.com

9 Korrik, 2018 @15:52

Deri tash, me kalimin e Dritës dhe Prishtinës në fazën tjetër...

SPANJA

Në dorë të Luis Enriques

9 Korrik, 2018 @13:26

Menjëherë pas emërimit të drejtorit sportiv, Federata e Futbollit...

REPREZENTACIONI I SPANJËS

Emërohet zëvendësi i Hierros

Foto: mundodeportivo.com

9 Korrik, 2018 @10:33

Federata e Futbollit të Spanjës (RFEF) ka përcaktuar drejtorin e...

PREJ BARCELONËS

Paulinho kthehet në Kinë

8 Korrik, 2018 @20:38

Mesfushori brazilian, Paulinho, i është kthyer ekipit Guangzhou...

BILETAT

Drita-Malmo, biletat shiten “si hallvë”

Fotot: @kosovanfooty

8 Korrik, 2018 @11:21

Dy ditë para ndeshjes së tretë të Dritës këtë stinor në gara...

RISI TE GUNNERS

Arsenal para zyrtarizimit të dyshes

Foto: Metro.co.uk

9 Korrik, 2018 @22:23

Skuadra e Arsenalit me trajnerin e ri Unai Emery është duke pritur...

JACK WILSHERE

Mbetet në Londër, por në lagje tjetër

Foto: WHUFC/fb

9 Korrik, 2018 @22:17

Mesfushori i deritashëm i Arsenalit, Jack Wilshere, është...

MEDIA TALK

Barcelona kërkon yllin e Chelseat

4 Korrik, 2018 @8:46

Pasi që sulmuesi francez, Antoine Griezmann vendosi që ta vazhdoi...

CALUM CHAMBERS

Mbetet në Emirates

Foto: arsenal official/arkiv

3 Korrik, 2018 @13:01

Mbrojtësi i Arsenalit, Calum Chambers, ka nënshkruar kontratë të...

MOHAMED SALAH

Edhe 5

2 Korrik, 2018 @9:16

Pas përfundimit të stinorit në Premier League, pyetja më së...

Të gjitha lajmet nga Premier League