Të gjitha lajmet

ARSENAL - SUNDERLAND

Arsenali fiton, 1 pikë larg Liverpoolit

Arsenali fiton, 1 pikë larg Liverpoolit

16 Maj, 2017 @21:31

Arsenal
Sunderland
Arsenal 2 : 0 Sunderland
A.Sanchez 72' 81'

Emirates Stadium

Me 2 gola të Alexis Sanchez në pjesën e dytë, Arsenali e ka fituar me rezultat 2-0 takimin e mbetur nga xhiro e XXXIV ndaj Sunderlandit në Londër.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat të bardhë, ndërsa fitorja e Arsenalit erdhi në pjesën e dytë, me Sunderlandin e rënë nga liga që ishte i pafuqishëm për të bërë rezistencë.

TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE

Kjo fitore e afron Arsenalin në 1 pikë me Liverpoolin kur ka mbetur edhe 1 ndeshje deri në fund. Nëse Liverpooli gabon ndaj Middlesbrought të dielën dhe Arsenali e fiton ndeshjen e vet, Arsenali e merr vendin e katërt që dërgon në Champions, mirëpo realisht ky skenar është vështirë i realizueshëm.

Dyshja ‘shqiptare’ e Arsenalit, Xhaka dhe Mustafi, ishin startues dhe luajtën gjatë gjithë ndeshjes.

LETËR URIMI

Infantino uron Trepçën’89

16 Maj, 2017 @20:44

Numri një i futbollit botëror, Gianni Infantino, përmes një letre...

BESA - LIBURNI @ GAME 2

Liburni në finale të play off-it

16 Maj, 2017 @20:40

Pas fitores në ndeshjen e parë në Gjakovë, Liburni ka shënuar...

LLOGARITË E KUKËSIT

Mposhte kampionin, bëhu kampion

Foto: KF Kukesi Offiicial

16 Maj, 2017 @11:35

Llogaritë janë ndër më të mirat për Kukësin që është afër...

TITULLI I SHTATË?!

Dy finalet e Skënderbeut!

16 Maj, 2017 @9:56

Skënderbeu është kampion aktual i Shqipërisë. Korçarët kanë...

MEMORANDUMI

Gati gjysmë milioni për FFK-në

Foto: mkrs-ks.org

16 Maj, 2017 @9:01

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka nënshkruar memorandum me...

XHIROJA XXVIII

Duele të rëndësishme në mesjavë

16 Maj, 2017 @8:50

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se të...

WEST HAM - LIVERPOOL

S’ka favore për Arsenalin, Liverpooli shumë pranë Champions Leagues

14 Maj, 2017 @16:04

Një fitore e madhe e Liverpoolit në Londër sot! Përkundër...

HUDDERSFIELD-WEDNESDAY

Sheffield i Nuhiut, një hap para finales

14 Maj, 2017 @14:43

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, është një hap para finales së...

CRYSTAL - HULL

Hulli përshëndetet me Premier Ligën!

14 Maj, 2017 @13:50

Përkundër shkëndijave pozitive dhe formës së mirë në shtëpi...

STOKE - ARSENAL

Fitore e rëndësishme, Arsenali shpreson

13 Maj, 2017 @19:19

Me rezultat 1-4 është mbyllur takimi i zhvilluar sot mes Stoke...

MANCHESTER CITY - LEICESTER CITY

Alo, Liga e Kampionëve?

13 Maj, 2017 @14:19

Me fitoren ndaj Leicester Cityt sot, Manchester City, është ngjitur...

Të gjitha lajmet nga Premier League