Të gjitha lajmet

ARSENAL-LEICESTER

Nga ferri në parajsë!

Foto: arsenal.com, lcfc/facebook

Nga ferri në parajsë!

11 Gusht, 2017 @22:50

Arsenal
Leicester City
Arsenal 4 : 3 Leicester City
Lacazette 2', Welbeck 45'+, Ramsey 83', Giroud 85' Okazaki 5', Vardy 29', 56'

Emirates Stadium, Londër.

Debutim me gol për Alex Lacazette. Francezi shënoi golin më të shpejt të një debutuesi në Premier Ligë. Granit Xhaka përmirësoi lojën në pjesë të dytë dhe ishte vendimtar me dy asistime në fund, kur Arsenal riktheu ndeshjen, ndërsa Leicester tregoi se mbrojtjet e dobëta nuk i fal.

la

Përfundimtarja, 4-3 fitoi Arsenali në përballjen e parë të stinorit të ri të Premier Ligës, që solli emocione, rikthime, përmbysje dhe në fund, frymëmarrje të thellë, lehtësuese për Arsene Wengerin, që luajti me disa mungesa kyqe në mbrojtjen e Topçinjëve.

ORARI DHE TABELA

Arsenali avancoi 1-0. Leicester barazoi dhe kaloi në avantazh, 1-2. Por ekipet shkuan në pushim me barazim 2-2.

xha

Mysafirët nuk lëshuan pe, avancuan përsëri, 2-3, me kombinimin e dyshes më të famshme në ekip, Riyad Mahrez dhe Jamie Vardy.

xhak

Në fund, ndërrimet e Wengerit u treguan vendimtare. Aaron Ramsey dhe Olivier Giroud për 2 minuta (83’ dhe 85’) shfrytëzuan dy asistimet e Granit Xhakës për të përmbysur Leicesterin nga 2-3 në 4-3 dhe për t’i sjellë tre pikët në fillim të stinorit për adhuruesit e ‘dridhur’ në Emirates.

li


Arsenal vs Leicester City 4-3 - All Goals… by gameofsports

SHKËNDIJA

Hasani, Cuculi e Ibraimi takojnë fansat

11 Gusht, 2017 @20:07

Pasi filloi shitja e biletave për takimin historik ndaj Milanit,...

MIQËSORE

Flamurtari mposht Feronikelin në miqësore

11 Gusht, 2017 @20:01

Në miqësoren e zhvilluar sot kur jemi pak ditë para fillimit të...

ARSENAL - LEICESTER

Formacionet e skuadrave, starton Xhaka

11 Gusht, 2017 @19:38

Janë publikuar formacionet startuese të ndeshjes së parë të...

LLAPI

Llapi prezenton 2 përforcimet e reja

Foto: KF Llapi Podujevë

11 Gusht, 2017 @19:31

Dy transferimet e njoftuara dy ditë më parë, sot u prezentua...

SPURS-LIVERPOOL

Kane shkëlqen, Spurs shkatërron Liverpoolin

22 Tetor, 2017 @21:19

Sulmuesi i Anglisë, Harry Kane, ka shënuar dy herë dhe ka bërë...

EVERTON-ARSENAL

Ozil me gol e asist, Arsenal fut në krizë Evertonin

Foto: premierleague.com

22 Tetor, 2017 @17:26

Mesfushori gjerman, Mesut Ozil, ka shënuar golin e parë të...

HUDDERSFIELD - UNITED

Befasohet United, vjen humbja e parë e sezonit

21 Tetor, 2017 @18:05

Vjen humbja e parë për Manchester Unitedin në Premier League!...

CHELSEA-WATFORD

Zëvendësuesi Batshuayi s’lejon befasi

Foto: Chelsea Official

21 Tetor, 2017 @15:29

Sulmuesi belg, që u fut si zëvendësues në ndeshje sot nga Antonio...

ANALIZË

5 derbi të fundjavës

21 Tetor, 2017 @11:43

1. Chelsea – Watford (e shtunë, ora 1e30) Conte nuk është i...

Të gjitha lajmet nga Premier League