Të gjitha lajmet

SPURS - GRIZZLIES @ GAME 2

Arushat në gjumë, Spurs 2-0

Foto: nba.com

Arushat në gjumë, Spurs 2-0

18 Prill, 2017 @10:45

San Antonio Spurs
Memphis Grizzlies
San Antonio Spurs 96 : 82 Memphis Grizzlies
Kawhi LEONARD 37 pikë Mike CONLEY 24 pikë

San Antonio Spurs, duke dominuar prej fillimit të ndeshjes, kaloi 2-0 në epërsi në seri.

Djelmoshat e trajnerit Gregg Popovich, e mposhtën Memphisin me rezultat 96-82.

a

Ylli i San Antonios, Kawhi Leonard, ishte më i miri, derisa e theu rekordin personal të tij në karrierë, duke shënuar 37 pikë dhe luajti rolin kryesor në fitoren e skuadrës.

Te Memphisi u dallua Mike Conley me 24 pikë e 8 asistime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e tretë dhe e katërt e serisë do të luhet në palestrën e Memphisit me 20 dhe 22 prill.

CAVALIERS vs PACERS @ GAME 2

Kampioni udhëton në Indiana me 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2017 @10:20

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, nuk gaboi as në...

LEHTË NË GJYSMËFINALE

Finale e pritur në Play-Offin e Shqipërisë

18 Prill, 2017 @9:14

Skuadra e Tiranës dhe ajo e Vllaznisë, siç është pritur kanë...

NË KUMANOVË

Sonte kuptohet kampioni i ri i BIBL

BOROZANI/ A. Paçarizi

18 Prill, 2017 @8:49

Me përballjen që nis sonte në ora 19:00 në Kumanovë të...

PLAYOFF START

Nesër starton Play Offi në Euroleague

Foto: euroleague.net

17 Prill, 2017 @21:13

Play Offi në Euroleague, do të fillojë nesër me dy ndeshje....

PËRMBLEDHJE E MËNGJESIT

Spurs fiton me mungesa

nba.com

19 Tetor, 2017 @10:16

San Antonio Spurs edhe pse kishte mungesa si Kawhi Leonard e Tony...

WARRIORS - ROCKETS

Harden shkëlqen, Warriors nis stinorin me humbje

nba.com

18 Tetor, 2017 @10:44

Para ndeshjes, çdo i pranishëm në palestrën “Oracle Arena”...

CAVS - CELTICS

Cavs fiton! Te Celtics, lëndim i tmerrshëm për Hayward

nba.com

18 Tetor, 2017 @10:23

Skuadra e Boston Celticsit, përveç që e humbi ndeshjen kundër...

2017/2018

Rikthehet magjia e NBA

17 Tetor, 2017 @15:06

Pas afro 4 muajve pushim, në mesnatën që lidh 17 e 18 tetorin...

NBA

Rregulla të reja, ndryshon formati tradicional East vs. West

3 Tetor, 2017 @21:14

Përmes një lajmi të publikuar pak më parë, është bërë e...

Të gjitha lajmet nga NBA