Të gjitha lajmet

BASHKIMI

Asnjëherë më afër titullit

BOROZANI/ A. P.

Asnjëherë më afër titullit

25 Maj, 2017 @8:14

Trofeu i kampionit të Kosovës, përsëri i ka ikur Bashkimit. Një tentim i stinorit 2008/09 i shkuar në finalen e humbur nga Sigal Prishtina.

Tentim i njejtë edhe pas 8 vitesh nga ekipi prizrenas, stinori 2016/17, përsëri Sigal Prishtina kundërshtare dhe përsëri Bashkimi u mposht 3-1 me ndeshje, derisa trofeu shkoi te bardhekaltërit.

PLAYOFF SKEMA

Në vitet e pasluftës, Bashkimi mbetet ekipi me më së paku trofe të fituara nga ekipet që sot quhen ‘katërshe e madhe’. Bashkimi e ka një kupë të fituar në vitin 2002, ndërsa kampion nuk ka arritur të bëhet asnjëherë.

URIMI

Constantinides uron Prishtinën në shqip

24 Maj, 2017 @20:11

Njëri prej urimeve të para për shpalljen kampion të skuadrës së...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Prishtina shpallet kampione në Prizren

BOROZANI

24 Maj, 2017 @19:39

Sigal Prishtina është kampione e stinorit 2016/17 të Superligës...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Ç3: Epërsi e ngushtë e Prishtinës para çerekut të fundit

BOROZANI

24 Maj, 2017 @19:11

Me tripikëshin e Jabarie Hinds në sekondat e fundit, Sigal...

LIVE

Bashkimit i lëndohet një lojtar

BOROZANI/ Arian Paçarizi

24 Maj, 2017 @19:05

Skuadra e Bashkimit pjesën e mbetur të ndeshjes kundër Sigal...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Ç2: Gjithçka e barabartë në pjesën e parë

Foto: Borozani

24 Maj, 2017 @18:30

Pas 20 minutave lojë, rezultati i ndeshjes Bashkimi-Prishtina...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Ç1: Epërsi e Prishtinës pas 10 minutave

Foto: Borozani

24 Maj, 2017 @18:19

Pas 10 minutave lojë në Prizren, rezultati shënon 13-17 në të...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Publikohen pesëshet startuese

Foto: Borozani

24 Maj, 2017 @17:51

Janë publikuar skuadrat startuese të Bashkimit e Prishtinës në...

CAVS - CELTICS @ GAME 4

Cleveland afër finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2017 @9:30

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, e mposhti Boston...

ALO-QENDRA E PRISHTINËS

Rugova: Në Prizren për fitore e festë

24 Maj, 2017 @8:14

Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Fisnik Rugova, në deklaratën e...

TRAJNERI I BASHKIMIT

Radovic: Synimi është fitorja

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2017 @7:56

Trajneri malazias i Bashkimit, Dragan Radovic, në deklaratën e tij...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Borea

BOROZANI/ Arkiv

16 Dhjetor, 2017 @15:59

Janë publikuar pesëshet e para të Yllit dhe të Boreas. YLLI:...

PJESA E PARË KERASAN PRISHTINA - PEJA

Kerasani në avantazh pas 20 minutave

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Dhjetor, 2017 @15:38

Vetëm edhe 20 minuta është larg fitores Kerasan Prishtina kundër...

NGA PRIZRENI

Largohet trajneri i Bashkimit Fotis Takianos

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Dhjetor, 2017 @15:26

Trajneri dertashëm i Bashkimit, Fotis Takianos, është larguar nga...

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 13

Bessick, lojtari i xhiros XIII

16 Dhjetor, 2017 @15:24

Basketbollisti i Yllit të Suharekës, Taylor Bessick, është...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kerasan Prishtina - Peja

BOROZANI/ Arkiv

16 Dhjetor, 2017 @14:55

Janë publikuar pesëshet e para të Kerasan Prishtinës dhe të...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga