Të gjitha lajmet

ATLETIKË

KA Prizreni bojkoton Federatën

KA Prizreni bojkoton Federatën

1 December, 2016 @14:00

Kryesia e KA Prizren, duke qenë se është klubi i dytë më i suksesshëm në Kosovë në gara për seniorë dhe juniorë, si shenjë pakënaqësie për mospërfaqësimin me së paku një anëtar të klubit në Bordin e Federatës së Atletikës së Kosovës ka vendosur që të tërhiqen të gjithë anëtarët nga këshillet dhe komisionet e FAK-ut. Kryetari i KA Prizreni, Kemajl Rysha, për gazetaere.com ka thënë se deri në ndonjë vendim të ri, klubi do të merr pjesë në garat e organizuara nga FAK, por nuk e përjashtojnë mundësinë e bojkotimit edhe të garave.

SUPERLIGA FUTSALL XHIRO VIII

Liburni e Prishtina fitojnë

29 November, 2016 @10:03

Xhiroja e tetë e Superligës së Kosovës në futsall ka kaluar me 4...

DAVIS CUP 2016 FINAL

Argjentinë historike, befasohet Kroacia

28 November, 2016 @15:03

Me fitoren e Federico Delbonisit 3-0 ndaj Ivo Karlovicit, Argjentina...

FUTSAL

Simitçiu: E përfaqësuam Kosovën denjësisht

28 November, 2016 @13:51

Pas eliminimit nga 'Elite Round', përmes një statusi në Facebook u...

BOKS

I pandalshmi Joshua, mposht rusin Povetkin dhe mbron titujt

Foto: BBC

22 September, 2018 @23:48

Edhe pse Povetkin u tregua kundërshtar më i fortë se që pritej...

BOTËRORI NË XHUDO

Përfundon kampionati edhe për Norën

22 September, 2018 @14:18

Në garat e repechage, Nora Gjakova nuk arriti t’i revanoshet...

BOTËRORI NË XHUDO

Përfundon Botërori për Akilin

IJF

22 September, 2018 @12:22

Një waza-ari dhe një ippon, të fituar pas dy gabimeve, dërguan...

BOTËRORI NË XHUDO

Akil Gjakova në rrethin e katërt

22 September, 2018 @11:35

Akil Gjakova dominoi luftën kundër hungarezit Miklos Ungvari, por...

BOTËRORI NË XHUDO

Eliminohet Nora

22 September, 2018 @11:25

Nora Gjakova është mposhtur me një waza-ari nga kanadezja Christa...

Të gjitha lajmet nga Të tjera