Të gjitha lajmet

LEVERKUSEN - ATLETICO

Atletico ‘me një këmbë’ në çerekfinale

Atletico ‘me një këmbë’ në çerekfinale

21 Shkurt, 2017 @23:50

Bayer Leverkusen
Atletico Madrid
Bayer Leverkusen 2 : 4 Atletico Madrid
K.Bellarabi 48', S.Savic (AG) 68' S.Niguez17' A.Griezmann 25', K.Gameiro (P) 59', F.Torres 86'

BayArena

Me gjithë vëmendjen që sonte ishte në ‘Etihad Stadium’, takim fenomenal u zhvillua edhe në ‘BayArena’ të Leverkusenit.

Edhe pse pjesa e parë i takoi bindshëm Atleticos, të cilët shënuan 2 herë përmes Niguez dhe Griezmann dhe e gjetën vetën në epërsi të konsiderueshme pas 45 minutave, ngacmimi i gjermanëve filloi në pjesën e dytë. U duk sikur një gol i Bellarabit me të filluar pjesa e dytë e hapi ndeshjen, mirëpo spanjollët nuk lejuan befasi.

Një penallti e Kevin Gameiros dhe një gol i Fernando Torresit më vonë, e eklipsuan edhe autoglin e Savicit dhe ndeshja u mbyll me rezultat 2-4, rezultat i cili e afron shumë me çerekfinalen nënkampionin e Europës. Vetëm një mrekulli e Leverkusenit në ‘Calderon’ do të mund ta eliminonte Atleticon super-favorit!


All Goals & highlights HD - Bayer Leverkusen 2… by Live1Goals

CITY - MONACO

Formacionet zyrtare: Manchester City vs. Monaco

21 Shkurt, 2017 @21:05

Pas ndeshjes Leverkusen vs. Atletico, janë publikuar formacionet...

LEVERKUSEN - ATLETICO

Formacionet zyrtare: Leverkusen vs. Atletico

21 Shkurt, 2017 @21:00

Janë publikuar formacionet startuese për duelin mes Leverkusenit e...

KUPA E KOSOVËS

Trepça, çerekfinalistja e fundit

21 Shkurt, 2017 @20:56

Ndeshja e cila nuk u zhvillua në fundjavë për shkak të motit të...

PËRGATITORE

Sonte miqësorja Juniku-Peja

21 Shkurt, 2017 @15:57

Para fillimit të stinorit pranveror të Superligës së Kosovës në...

HAPET RASTI

Portieri Shaw në disciplinoren e lojërave të fatit

Wayne Shaw duke ngrënë gjatë ndeshjes

21 Shkurt, 2017 @15:39

Portieri rezerv i Sutton United (ekip i National League, liga e...

PARA NDESHJES: CITY v MONACO

City pret Monacon në formë

Stadiumi: Etihad.

21 Shkurt, 2017 @13:49

Dueli më interesant i natës në Ligë të Kampionëve pritet të...

PARA NDESHJES: BAYER - ATLETICO

A do të kenë gjermanët fuqi?

Bay Arena, pritet të mbushet sonte

21 Shkurt, 2017 @13:37

Dueli i sotëm i Ligës së Kampionëve vë përballë Bayer...

ARANZHOHET MIQËSORJA

Shqipëria miqësore me Bosnjen në mars

Reprezentuesit e Bosnjës në stërivtje/ REUTERS/Arkiv

21 Shkurt, 2017 @13:25

Kombëtarja shqiptare ka aranzhuar miqësoren e radhës për muajin...

CHAMPIONS LEAGUE

Dihen 4 të kualifikuarat e para

2 Nëntor, 2017 @0:17

Dy xhiro para përfundimit të fazës grupore, 4 skuadra tashmë e...

GRUPET G DHE H

Super Tottenhami mposht Realin dhe siguron kualifikimin

1 Nëntor, 2017 @23:46

Pas humbjes nga Manchester United në Premier League, skuadra e...

GRUPET E DHE F

City feston kualifikimin në Itali, Liverpooli e Sevilla kryejnë detyrat

1 Nëntor, 2017 @23:40

Ashtu si në ndeshjen e parë mes tyre në ‘Etihad’, edhe sonte...

GRUPET C DHE D

Roma mposht Chelsean, Qarabagu i Agollit merr pikë në Madrid

31 Tetor, 2017 @23:51

Fitore 3-0 ka shënuar skuadra e Romës në ndeshjen kryesore të...

GRUPET A DHE B

United vendos rekord të ri, Bayerni e Parisi s’gabojnë

31 Tetor, 2017 @23:48

Me fitore 2-0 është mbyllur ballafaqimi mes Manchester Unitedit dhe...

Të gjitha lajmet nga Champions League