Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA-AUSTRIA

Austria bindshëm ndaj Shqipërisë

Austria bindshëm ndaj Shqipërisë

2 Gusht, 2017 @21:19

Shqipëria
Austria
Shqipëria 51 : 79 Austria

Shqipëria nuk filloi mirë në ndeshjen e parë parakualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019”.

Kuqezinjtë, u mposhtën bindshëm nga Austria me rezultat 79-51.

Më i dalluari ishte Gerti Shima me 10 pikë të shënuara, derisa u ndihmua edhe nga Endrit Hysenagolli me 9 pikë e 5 kërcime, por nuk mjaftuan për fitore.

Kuqezinjtë janë në ndërtim të ekipit të ri dhe në ekip tashmë përveç emrave të njohur, kanë edhe basketbollistë të rinj, që nën drejtimin e Antonis Constantinidesit, mëtojnë të përgatiten për vitet e ardhshme.

Shqipëria ndeshjen e radhës do ta luaj me Holandën më 9 gusht.

KOSOVA-MAQEDONIA

Fitore historike e Kosovës

2 Gusht, 2017 @20:39

Kosova ka shënuar fitoren e parë dhe historike në ndeshje...

LIVE: KOSOVA - MAQEDONIA

Pjesa e parë, Kosova +20

Foto: BOROZANI

2 Gusht, 2017 @19:59

Me rezultat 40-20 është mbyllur pjesa e parë mes Kosovës dhe...

KOSOVË - MAQEDONI

Publikohen pesëshet startuese

Foto: BOROZANI

2 Gusht, 2017 @19:10

Pak minuta para fillimit të ndeshjes janë publikuar pesëshet...

LIVE: KOSOVA - MAQEDONIA

Mbushet palestra para ndeshjes

Foto: BOROZANI

2 Gusht, 2017 @19:05

Pak minuta para ndeshjes, palestra në Prishtinë është mbushur nga...

PËRFAQËSUESJA

Çka ndryshoi te 12-shja e Kosovës?

Foto: FIBA

2 Gusht, 2017 @14:30

Pasi u publikua 12-shja e ftuar për ndeshjen ndaj Maqedonisë,...

MARJAN ILIEVSKI

Ilievski: Rreziku vjen nga Dardani

Marjan Ilievski, derisa ishte pjesë e Sigal Prishtinës/ BOROZANI/ Arkiv

2 Gusht, 2017 @13:21

Ish trajneri i Sigal Prishtinës, Marjan Iliveski, ka folur për...

ZYRTARËT E NDESHJES

Përcaktohen referët e ndeshjes Kosova-Maqedonia

BOROZANI/Arkiv

2 Gusht, 2017 @12:37

Shtëpia e basketbollit europian, FIBA Europe, ka përcaktuar...

EKSKLUZIVE

Hysenagolli: Shpresojmë në lojë pozitive

2 Gusht, 2017 @10:43

Qendra gjigande e Shqipërisë, Endrit Hysenagolli, para ndeshjes...

BRAD GREENBERG

Greenberg: Sfidë e madhe, por kemi rastin historik

2 Gusht, 2017 @8:57

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Brad Greenberg, e ka...

PËRFAQËSUESJA

Publikohet 12-shja përfundimtare për sfidën ndaj Maqedonisë

1 Gusht, 2017 @23:18

Përmes një postimi zyrtar, FBK e ka publikuar 12-shen...

PËRFAQËSUESJA

Kosovë - Maqedoni, bastoret favorizojnë Maqedoninë

1 Gusht, 2017 @13:38

Një ditë para ndeshjes që Kosova e zhvillon në Prishtinë ndaj...

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të...

FIBA RANKING MARS 2018

Kosova ngritet në listën e FIBAs

Foto: fiba.basketball

2 Mars, 2018 @12:46

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll është ngritur për katër...

KINA 2019

7 skuadra e siguruan fazën e dytë

Foto: fiba.com

27 Shkurt, 2018 @23:36

Dje pas ndeshjeve të katërta nëpër grupe në kuadër të...

KOSOVA

Kosova fton zyrtarisht Edon Maxhunin

27 Shkurt, 2018 @12:45

Përmes burimeve të Borozani.com, është bërë e ditur që Edon...

BRAD GREENBERG

Mësim për lojtarët

Foto: fiba.basketball

26 Shkurt, 2018 @22:51

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në prononcimin e tij pas...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019