Të gjitha lajmet

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Azemi: Bashkë me Plisat në Prizren për titull

Azemi: Bashkë me Plisat në Prizren për titull

19 Maj, 2017 @20:54

Pas fitores në ndeshjen e tretë ndaj Bashkimit, për Supersportin foli Edmond Azemi, kapiteni i Prishtinës.

“Ishte një ndeshje e vështirë, e ndikuar edhe nga lodhja, por ne nuk e lejuam që Bashkimi të afrohet dhe e fituam ndeshjen. Po përmirëshemi nga ndeshja në ndeshje dhe normalisht në Prizren shkojmë për titull bashkë me Plisat.” - ishin fjalët e Azemit

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Fitore në shtëpi, Prishtina 1 hap larg titullit

Foto: BOROZANI

19 Maj, 2017 @19:45

Me fitoren e Prishtinës është mbyllur takimi i tretë i serisë...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Ç3: Prishtina thellon epërsinë

Foto: Engjëll Zogaj për Borozani.com

19 Maj, 2017 @19:21

Edhe pse Prishtina shkaktoi shumë faulla brenda 4 minutave dhe hyri...

FINAL 4

Kampioni gjunjëzohet nga Olympiacosi

Foto: euroleague.net

19 Maj, 2017 @18:56

Kampioni aktual i Euroligës, CSKA Moska, nuk arriti të kalojë...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Prishtina shkon në pushim me epërsi

Foto: BOROZANI

19 Maj, 2017 @18:46

Pas 20 minutave lojë në kryeqytet, rezultati shënon 36-32 në të...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Ç1: Epërsi e Bashkimit pas 10 minutave

Foto: BOROZANI

19 Maj, 2017 @18:25

Me rezultat 15-19 është mbyllur çereku i parë i ndeshjes....

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Arpagjik’t futen në palestër

Foto: Engjëll Zogaj për Borozani

19 Maj, 2017 @18:09

Përmes një fotografie të dërguar për Borozani.com, është...

LARGOHET RODIQI

Rahoveci ndan rrugët me trajnerin

Mark Rodiqi, trajner i KB Rahoveci/ BOROZANI/ A. P.

25 Dhjetor, 2017 @17:22

Skuadra e KB Rahovecit, ka ndarë rrugët me trajnerin e deritashëm...

KUPA E KOSOVËS: ÇEREKFINALET

Çiftet çerekfinale të Kupës së Kosovës

21 Dhjetor, 2017 @14:58

Me përballjet e djeshme të Kupës së Kosovës në basketboll,...

KUPA E KOSOVËS: TREPÇA-UNITED

Trepça kalon në çerekfinale

BOROZANI/ A. P.

21 Dhjetor, 2017 @14:36

Skuadra e Trepçës ka shënuar fitore në ndeshjen e mbrëmshme të...

KUPA E KOSOVËS: LIPJANI - BOREA

Borea në çerekfinale

BOROZANI/ Arkiv

20 Dhjetor, 2017 @23:11

Skuadra pejane Borea, duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 93-111, e...

KUPA E KOSOVËS: PEJA-KALAJA

Kalaja historike, eliminon Pejën nga Kupa

Pamje nga ndeshja e sontme, Peja-Kalaja/ BOROZANI/ A. P.

20 Dhjetor, 2017 @20:05

Skuadra e Pejës që është në krizë financiare këtë stinor,...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga