Të gjitha lajmet

PRISHTINA - GJILANI

Baftiu e Khalid i japin jetë Prishtinës

Foto: prishtinafc.com/

Baftiu e Khalid i japin jetë Prishtinës

6 Maj, 2018 @17:21

Prishtina
Gjilani
Prishtina 2 : 1 Gjilani
Blendi BAFTIU 80', Basit KHALID 89' Edon SADRIU 44'

Stadiumi: Shahin Haxhiislami, Pejë.

Dukej se po largoheshin nga lufta për titull. Gjilani kishte marrë epërsinë 0-1 përmes Edon Sadriut, që shënoi nga një kundërsulm në pjesë të parë, ndërsa Prishtina ishte shterpe në sulm.

Por, në fund të ndeshjes, ekipi bardhekaltër u mobilizua tërësisht dhe me të gjitha forcat u hodh në sulm.

TABELA AKTUALE

Ka qenë Blendi Baftiu që në një tentim-krosim shënoi për barazim 1-1 dhjetë minuta para fundit të ndeshjes, e më pas, në minutën e parafundit Basit Khalid shënoi për fitoren e madhe të Prishtinës.

Fitorja e mban Prishtinën në lojë për titull me tre pikë pas saj, dy xhiro para fundit të stinorit.

DRITA - LIRIA

Drita me hapa të sigurta drejt titullit

Foto: KFDrita/fb

6 Maj, 2018 @16:50

Skuadra e Dritës ka dominuar gjatë tërë ndeshjes së sotme ndaj...

NAPOLI - TORINO

Napoli lëshon avantazhin, Juve merr aromën e titullit të radhës

Foto: SSCNapoli/fb

6 Maj, 2018 @16:22

Juventus është ndarë më i kënaqur nga rezultati 2-2, të cilën...

PAS WOLVESIT

Cardiff në Premier Ligë

6 Maj, 2018 @14:55

Skuadra uellsiane, Cardiff City, me barazim ndaj Readingut sot 0-0...

SHEFFIELD WEDNESDAY

Hat-trick i Nuhiut në fitore

6 Maj, 2018 @14:40

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka shënuar hat-trickun e parë të...

NË SHAHIN HAXHIISLAMI

11-shet: Prishtina-Gjilani

6 Maj, 2018 @14:28

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet...

FITOJNË TIFOZAT KUQ E ZI

Policia dhe FSHF pranojnë kërkesat e TKZ-së

BOROZANI/ D. S./Arkiv

6 Maj, 2018 @13:59

Tifozat Kuq e Zi përmes një njoftimi të publikuar mbrëmë vonë...

UDINESE - INTER

Lufta për Champions vazhdon

Foto: FCInter/fb

6 Maj, 2018 @13:19

Fitore e thellë me një lojë të sigurt dhe të pamëshirshme në...

PORTUGALI

Dy luftuan, i treti festoi titullin

FCPorto.fb

6 Maj, 2018 @13:12

Pas barazimit të mbrëmshëm në derbin ndërmjet Sportingut dhe...

BURNLEY

Pas 51 vitesh në gara evropiane

Foto: premierleague.com

6 Maj, 2018 @12:40

Barazimi i Evertonit me Southamptonin dje, i ka siguruar dalje në...

SIR ALEX FERGUSON

Gjakderdhje në tru, operohet Sir Alex

5 Maj, 2018 @21:22

Lajm shokues për botën e sportit! Ish-trajneri i Manchester United...

VËLLAZNIMI - LLAPI

Vëllaznimi tenton shpëtimin direkt

BOROZANI/G.P.

6 Maj, 2018 @17:44

Dy gola të shënuara në pjesë të parë, pas një loje të mirë...

FLAMURTARI - VLLAZNIA

Flamurtari në barazh, Vllaznia fundoset definitivsht

Foto: KFFlamurtari/fb

6 Maj, 2018 @17:29

Dy fitore ndaj dy rivalëve direkt në luftë për mbijetesë përmes...

TREPÇA'89-BESA

Kampioni s’fal Besën

Foto: KFTrepca89/fb

6 Maj, 2018 @17:13

Trepça’89 me nga një gol të shënuar për pjesë dhe duke dominuar...

DRITA - LIRIA

Drita me hapa të sigurta drejt titullit

Foto: KFDrita/fb

6 Maj, 2018 @16:50

Skuadra e Dritës ka dominuar gjatë tërë ndeshjes së sotme ndaj...

NË SHAHIN HAXHIISLAMI

11-shet: Prishtina-Gjilani

6 Maj, 2018 @14:28

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga