Të gjitha lajmet

VENDIMI I KOMESARIT

Ballkani e fiton ndeshjen ndaj Rahovecit në tavolinë

BOROZANI/ A. P.

Ballkani e fiton ndeshjen ndaj Rahovecit në tavolinë

12 Tetor, 2017 @15:17

Ballkani e fiton ndeshjen ndaj Rahovecit në tavolinë

Përkundër se humbi në fushë të lojës nga Rahoveci, skuadra e Ballkanit e ka nxjerrë fitoren në tavolinë duke i marrë të tre pikët nga ndeshja me vreshtarët.

Ballkani ka shfrytëzuar një lëshim administrativ të Rahovecit, që kishte futur futbollistin Arbër Likaj në lojë, i cili ishte i suspenduar prej kartonëve dhe duhej detyrimisht të mos ishte pjesë e kësaj loje.

TABELA AKTUALE

“Pasi lojtari Arbër Likaj është aktivizuar në xhiron e nëntë të Ligës së Parë, vërehet shkelja e nenit 48, paragrafi 1 të PG-së, që do të thotë se lojtari i ndëshkuar me 4 kartonë të verdhë detyrimisht pushon. Prandaj, KG miraton ankesën e KF Ballkani dhe ndeshjen e xhiros nëntë, KF Rahoveci - KF Ballkani e regjistron 0-3 në favor të KF Ballkani,” ka shkruar arsyetimi i KG-së sot publikuar në faqen zyrtare të Federatës.

Me këtë “fitore” Ballkani tashmë mbetet vetëm 3 pikë larg kreut të tabelës dhe për më tepër, vazhdon të mos pësojë gola e të radhit fitoret.

ARSENAL

Konfirmohet lëndimi i Shkodran Mustafit

12 Tetor, 2017 @14:58

Pushimi i kombëtareve nuk i ka bërë mirë skuadrave angleze. ...

MAIN ROUND

Sot Liburni nis aventurën në ‘Main Round’

12 Tetor, 2017 @14:54

Ashtu siç u raportua më parë, sot skuadra e Liburnit nga Gjakova...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në Serie A

12 Tetor, 2017 @13:46

Për momentin nuk po duket si Serie A juventine, mirëpo është...

ORARI I NDESHJEVE

Derbi Trepça 89 - Prishtina të dielën

BOROZANI/ Arian Paçarizi

12 Tetor, 2017 @13:22

Është publikuar orari i ndeshjeve të xhiros së dhjetë të...

PAUL SCHOLES

Pranë punës si trajner

REUTERS/Arkiv

11 Tetor, 2017 @23:35

Mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, që ka...

NË GJAKOVË

Vëllaznimi kërkon të merren masa ndaj referëve

Foto: prishtinafc.com

11 Tetor, 2017 @22:24

Skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës, pas disfatës së sotme nga...

ISMET MUNISHI PAS NDESHJES

Munishi: Gjykimi është tendencioz

11 Tetor, 2017 @22:13

Trajneri i Vëllaznimit të Gjakovës, Ismet Munishi, pas disfatës...

MIREL JOSA PAS NDESHJES

Josa: Na duhet qetësia

11 Tetor, 2017 @22:10

Trajneri i Prishtinës, përkundër fitores së vështirë ndaj...

PRISHTINA-VËLLAZNIMI

Pas 3 xhirosh, Dallku kthen Prishtinën te fitorja

11 Tetor, 2017 @16:02

Në një ndeshje që ishte gati të përfundonte me barazim pa gola,...

DRENICA-VLLAZNIA

Visar Berisha vendos, e dyta me radhë për Drenicën

11 Tetor, 2017 @15:59

Drenica ka shënuar fitoren e dytë me radhë në Superligë, pas...

UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 Tetor, 2017 @8:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me...

KUPA E KOSOVËS: RRETHI I PARË

3 ndeshje të pazhvilluara dhe fitore 10-1 në Kupë

Futbollistët e KF Galaksia/ Foto: Arkiv

19 Tetor, 2017 @8:25

Dje pasdite kanë përfunduar 14 ndeshjet e rrethit të parë të...

HIDHET SHORTI

Çiftet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës

Foto: FFK

16 Tetor, 2017 @21:09

Sot në selinë e FFK-së në praninë e Komisionit të Garave...

BASHKIMI KORETIN - VITIA

Kushtrim Rexhepi i jep fitoren Bashkimit

15 Tetor, 2017 @17:09

Me golin e Kushtrim Rexhepit, skuadra e Bashkimit nga Koretini e ka...

KUPA E KOSOVËS 2017

Të hënën, shorti i Kupës

BOROZANI/ A. P.

13 Tetor, 2017 @12:46

Shorti i rrethit të parë të Kupës së Kosovës në futboll, do...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë