Të gjitha lajmet

BALLKANI - FERIZAJ

Ballkani mposht Ferizajin dhe merr kreun

Ballkani mposht Ferizajin dhe merr kreun

22 Prill, 2018 @16:29

Ballkani
Ferizaj
Ballkani 4 : 0 Ferizaj
Visar BERISHA, Leo GASHI, Durim GASHI (2)

Stadiumi i qytetit, Suharekë

Gabimin e KEK-ut dje e ka shfrytëzuar si është më së miri skuadra e Ballkanit.

Skuadra therandase sot shënoi fitore të thellë 4-0 ndaj Ferizajit, për t’u ngjitur kështu në krye të Ligës së Parë.

TABELA AKTUALE LIGA E PARË

Visar Berisha, Leo Gashi e Durim Gashi (2) shënuan për vendasit sot, ndërsa mysafirët nuk arritën ta gjenin as golin e nderit.

Kjo fitore bën që Ballkani të jetë në krye me një pikë më shumë se KEK-u, derisa Ferizaji mbetet në vendin e katërt.

BESA - DRENICA

Genc Hamiti vendimtar, zbret Besën në zonën e ‘ftohtë’

22 Prill, 2018 @16:15

Me një gol të Genc Hamitit në minutën e 79’, Drenica ka arritur...

VLLAZNIA - PRISHTINA

Mankenda mban Prishtinën në garë

22 Prill, 2018 @16:06

Pas arritjes së finales së Kupës në mesjavë, skuadra e...

FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Flamurtari mposht Vëllaznimin, ngjitet në zonën e barazhit

22 Prill, 2018 @15:53

Në takimin e luajtur sot në kryeqytet, Vëllaznimi është mposhtur...

COPA DEL REY: FINALJA

Barcelona deklason Sevillën dhe fiton Kupën e Mbretit

Foto: BBC

21 Prill, 2018 @22:18

Për herë të katërt rresht, skuadra e Barcelonës ka arritur ta...

FA CUP: 1/2

United në finale të FA Cup

21 Prill, 2018 @19:21

Me fitoren e Manchester United është mbyllur gjysmëfinalja e parë...

KEK-u - VUSHTRRIA

Barazim në Obiliq, mundësi e artë për Ballkanin

21 Prill, 2018 @16:15

Pa fitues është mbyllur dueli derbi i xhiros në Ligën e Parë të...

ISA SADRIU

S’do të ishte befasi po të arrinim

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:59

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu, në deklaratën e tij pas...

1/2: VUSHTRRIA - PRISHTINA

Shpëtimtari Khalid, Prishtina në finale

18 Prill, 2018 @16:37

Në një stadium të mbushur me tifozë në Vushtrri, Vushtrria e...

KUPA E KOSOVËS

11-shet: Vushtrria-Prishtina

Foto: prishtinafc.com

18 Prill, 2018 @13:26

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu dhe ai i Prishtinës, Mirel Josa,...

KUPA E KOSOVËS

Sot përcaktohen finalistët, përfaqësuesit e mundshëm në Europa League

BOROZANI

18 Prill, 2018 @9:18

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen ndeshjet kthyese...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë