Të gjitha lajmet

BALLKANI - 2 KORRIKU

Ballkani pranë sigurimit të Superligës

Foto: KFBallkani/fb

Ballkani pranë sigurimit të Superligës

6 Maj, 2018 @18:32

Ballkani
2 Korriku
Ballkani 2 : 1 2 Korriku
Albin MEMAJ, Durim GASHI n.n.

Stadiumi i qytetit, Suharekë

Skuadra nga Suhareka, Ballkani, me fitore ndaj 2 Korrikut sot në Suharekë, i është afruar edhe më Superligës.

Përkundër se mysafirët erdhën të parët në epërsi, në pjesë të parë, Ballkani ka gjetur fuqi për rikthim dhe me golat e Albin Memajt dhe Durim Gashit ka shënuar fitore dhe ka siguruar tre pikë të reja që e mbajnë në krye të Ligës së Parë.

TABELA AKTUALE

Aktualisht, tre ekipet kanë gjasa të sigurojnë direkt Superligën dhe Ballkani duket të jetë më i afërt pasi që është lider me një pikë më shumë se ndjekësi i parë KEK-u, dhe 4 më shumë sesa Vushtrria, kur kanë mbetur edhe dy xhiro deri në fund të stinorit në Ligë të Parë.

VËLLAZNIMI - LLAPI

Vëllaznimi tenton shpëtimin direkt

BOROZANI/G.P.

6 Maj, 2018 @17:44

Dy gola të shënuara në pjesë të parë, pas një loje të mirë...

FLAMURTARI - VLLAZNIA

Flamurtari në barazh, Vllaznia fundoset definitivsht

Foto: KFFlamurtari/fb

6 Maj, 2018 @17:29

Dy fitore ndaj dy rivalëve direkt në luftë për mbijetesë përmes...

PRISHTINA - GJILANI

Baftiu e Khalid i japin jetë Prishtinës

Foto: prishtinafc.com/arkiv

6 Maj, 2018 @17:21

Dukej se po largoheshin nga lufta për titull. Gjilani kishte marrë...

TREPÇA'89-BESA

Kampioni s’fal Besën

Foto: KFTrepca89/fb

6 Maj, 2018 @17:13

Trepça’89 me nga një gol të shënuar për pjesë dhe duke dominuar...

DRITA - LIRIA

Drita me hapa të sigurta drejt titullit

Foto: KFDrita/fb

6 Maj, 2018 @16:50

Skuadra e Dritës ka dominuar gjatë tërë ndeshjes së sotme ndaj...

NAPOLI - TORINO

Napoli lëshon avantazhin, Juve merr aromën e titullit të radhës

Foto: SSCNapoli/fb

6 Maj, 2018 @16:22

Juventus është ndarë më i kënaqur nga rezultati 2-2, të cilën...

PAS WOLVESIT

Cardiff në Premier Ligë

6 Maj, 2018 @14:55

Skuadra uellsiane, Cardiff City, me barazim ndaj Readingut sot 0-0...

SHEFFIELD WEDNESDAY

Hat-trick i Nuhiut në fitore

6 Maj, 2018 @14:40

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka shënuar hat-trickun e parë të...

NË SHAHIN HAXHIISLAMI

11-shet: Prishtina-Gjilani

6 Maj, 2018 @14:28

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet...

FITOJNË TIFOZAT KUQ E ZI

Policia dhe FSHF pranojnë kërkesat e TKZ-së

BOROZANI/ D. S./Arkiv

6 Maj, 2018 @13:59

Tifozat Kuq e Zi përmes një njoftimi të publikuar mbrëmë vonë...

DUKAGJINI - BALLKANI

Ballkani mposht Dukagjinin dhe ruan kreun

Foto: Liga e Parë e Kosovës (Facebook)

29 Prill, 2018 @18:35

Me fitoren e therandasve është mbyllur dueli i sotëm mes Dukagjini...

JAVA XXVII

Punë e vështirë për liderët e Ligës së Parë

29 Prill, 2018 @8:51

Përveç ndeshjeve të Superligës, sot futbolli kosovar sjell edhe...

JAVA XXVII

3 ndeshje nga Liga e Parë

28 Prill, 2018 @8:51

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen 3 ndeshje në kuadër të...

CAKTOHEN DATAT

Barazhi i Superligës, në fund të majit

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

26 Prill, 2018 @15:24

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka përcaktuar sot datat e...

VENDIMET E KD-së

Vushtrrisë gjobë 1 mijë euro

BOROZANI/A.P./Arkiv

26 Prill, 2018 @14:52

Skuadra e Vushtrrisë, që po mëton inkuadrimin në Superligë nga...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë