Të gjitha lajmet

NICE-PSG

Balotelli shuan shpresat e Parisit

Balotelli shuan shpresat e Parisit

30 Prill, 2017 @22:22

Nice
Paris Saint Germain
Nice 3 : 1 Paris Saint Germain
M. Balotelli 26', Ricardo Pereira 48', A. Donis 90'+2 64' Marquinhos

Paris St Germain ka bërë një hap prapa në rrugë për mbrojtje të titullit të kampionit të Francës.

Ekipi i Unai Emeryt është mposhtur 3-1 nga Nice, që morri hovin me golin e sulmuesit italian, Mario Balotelli.

TABELA AKTUALE E LIGUE 1

Më pas, Ricardo Pereira ngriti epërsinë e vendasve në 2-0, para se Marquinhos t’i jep shpresa Parisit.

Por, në fund, Anastasios Donis i dha vulë ndeshjes për 3-1. Ndërsa Parisi e mbylli ndeshjen me 9 lojtarë pasi që Thiago Motta dhe Angel di Maria u skuqën në minutën 90, përaktësisht 90+3.

MILOT RASHICA

Me cilin flamur festoi Rashica Kupën e Holandës?

Foto: vitesse.nl

30 Prill, 2017 @19:28

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Milot Rashica, ka fituar...

TOTTENHAM-ARSENAL

Spurs fiton derbin, Wenger: njëherë në 20 vjet

Fotografitë: premierleague.com

30 Prill, 2017 @19:19

Tottenham Hotspur ka shënuar fitore tepër të rëndësishme ndaj...

KUPA E HOLANDËS

Rashica asiston dhe fiton Kupën e Holandës me Vitessen

30 Prill, 2017 @18:50

Vetëm 10 minuta para fundit të ndeshjes u zbërthye gjithçka në...

SHKUPI-SHKËNDIJA

Barazim në derbin shqip

30 Prill, 2017 @17:38

Ka përfunduar me barazim ndeshja ndërmjet Shkupit dhe Shkëndijës...

VLLAZNIA-ISTOGU

Ferati siguron fitoren e Vllaznisë

30 Prill, 2017 @16:29

Ka mjaftuar një gol sot në Pozharan, për të mbajtur në garë...

KOSOVA (P) - VËLLAZNIMI

Fitorja e radhës, Vëllaznimi barazohet me liderin

30 Prill, 2017 @16:15

Me fitore 1-3 është mbyllur ndeshja e luajtur mes Kosovës së...

DRITA-FERIZAJI

Livoreka vendos, Drita pranë mbijetesës!

30 Prill, 2017 @16:04

Sulmuesi i ardhur në afatin kalimtar të janarit prej Feronikelit,...

EVERTON - CHELSEA

Fitore e madhe, Chelsea pranë titullit!

30 Prill, 2017 @15:58

Në ndeshjen më të vështirë nga ato që i kanë mbetur deri në...

TREPÇA - DRENICA

Trepça mposht Drenicën, shpreson në mbijetesë

30 Prill, 2017 @15:48

Me rezultat 2-1 është mbyllur takimi mes Trepçës e Drenicës në...

BESA-PRISHTINA

Khalid në formë, Prishtina me të gjashtën radhazi

Foto: prishtinafc.com

30 Prill, 2017 @15:42

Nuk ka pasur kurrëfarë problemi për Prishtinën sot në Shahin...

REKORD

Supertalenti Mbappe vendos rekord të ri!

29 Prill, 2017 @17:28

Me golin e shënuar sot në takimin që Monaco po e luan ndaj...

KYLIAN MBAPPE

Vetëm 4 ekipe kanë para për Mbappen!!!

27 Prill, 2017 @11:43

Agjenti i futbollistit të talentuar të Monacos, Kylian Mbappe, i ka...

COUPE DE FRANCE

Parisi shkatërron Monacon, arrin finalen!

Foto: L'Equipe/ F. Faugere

26 Prill, 2017 @21:58

Paris St Germain, që është duke ndjekur Monacon në luftë për...

COUPE DE FRANCE

Në finale, për herë të parë pas vitit 1957

25 Prill, 2017 @22:13

Skuadra modeste e mesit të tabelës në Ligue 1, Angers, ka arritur...

LYON-MONACO

Mbappe-Falcao, mbajnë Monacon në krye

23 Prill, 2017 @22:52

Monaco ka vazhduar me ritmin e lartë të ndeshjeve në këtë stinor...

Të gjitha lajmet nga Ligue 1