Të gjitha lajmet

DUELI I DYTË I SERISË

Barazim i serisë, ose kampioni në Superligë

BOROZANI/Arkiv

Barazim i serisë, ose kampioni në Superligë

11 Maj, 2017 @9:37

Me fillim në ora 18:00 sot në Gjilan do të përballen Drita dhe Borea, në ndeshjen e dytë të serisë finale të Ligës së Parë.

Borea ka mposhtur Dritën në ndeshjen e parë të serisë dhe ka avantazhin 1-0. Ndërsa i duhet edhe një fitore për tu bërë kampione e Ligës së Parë dhe për të siguruar Superligën.

PLAYOFF SKEMA E LIGËS SË PARË

Në anën tjetër, Drita do të kërkojë që të shfrytëzojë epërsinë e terrenit vendas dhe të barazojë serinë në 1-1, për të çuar serinë e finales në ndeshjen e tretë përfundimtare dhe përcaktuese në Karagaç.

Gjyqtarë në këtë ndeshje sonte do të jenë: Daut Mehmeti, Fisnik Ramadani dhe Amar Djekovic.

NIS TË SHTUNËN

Të shtunën, nis seria finale

Ekipi i Bashkimit dhe Prishtinës, para dueleve të rëndësishme/ Foto: FBK

11 Maj, 2017 @9:02

Me përballjen ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Bashkimit që...

PRISHTINA - PENZA @ GAME 2 / FINAL

Penza, kampione e Kosovës

10 Maj, 2017 @18:49

Skuadra e Penzës është kampione e Kosovës për stinorin 2016/17...

SPURS - ROCKETS @ GAME 5

Ginobili ia sjell fitoren e tretë skuadrës

Foto:nba.com

10 Maj, 2017 @10:23

San Antonio Spurs arriti ta mposht Houston Rocketsin në ndeshjen e...

JAZZ - WARRIORS @ GAME 4

Warriorsat pa u lodhur në finale të Konferencës

Foto:nba.com

9 Maj, 2017 @10:43

Golden State Warriors, duke deklasuar Utah Jazzin, arriti të...

ROCKETS

Hendikep për Houstonin

Foto:nba.com

8 Maj, 2017 @20:00

Në ndeshjen e fundit kundër San Antonio Spursit, ishte lënduar...

DREJTËSIA NDAHET NGA TË HUAJT

Referë të huaj në serinë finale

BOROZANI/Arkiv/E.D.

8 Maj, 2017 @18:27

Finalja e Play-Offit të Superligës së Kosovës në basketboll në...

EUROSTREETBALL 2017

Finalja e Eurostreetball 2017, nesër në Prishtinë

8 Maj, 2017 @15:23

Pas sigurimit të fituesve në Pejë dhe në Mitrovicë më 5 dhe 6...

PARA: PRISHTINA-PENZA

Ndeshja e dytë e serisë, të mërkurën

BOROZANI/D.S.

8 Maj, 2017 @14:17

Skuadra e femrave të Prishtinës në basketboll do të kërkojë...

KUALIFIKIMET PËR BOTËRORIN: KINA 2019

Grupet kualifikuese për Botëror ku mund të jetë Kosova!

8 Maj, 2017 @13:31

Dje u tërhoq shorti për gara kontinentale kualifikuese ku do të...

DARDAN BERISHA

Dardani, tash i gatshëm për reprezentacion

Foto: baskettiamo.com

8 Maj, 2017 @11:08

Pas fitores në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt ndaj...

UNITED BASKETBALL - VËLLAZNIMI

United Basketball mposht Vëllaznimin, vazhdon kryesimin

Foto: Liridon Jakupi për Borozani.com

12 Nëntor, 2017 @21:12

Në takimin e zhvilluar sonte në Gjilan, skuadra United Basketball e...

MEGASPORTS - KALAJA

Derbin lokal e fitoi Kalaja

BOROZANI/ Arian Paçarizi

11 Nëntor, 2017 @22:32

Kalaja arriti një fitore tepër të rëndësishme kundër Megasports...

LIPJANI - VUSHTRRIA

Lipjani merr lidershipin

11 Nëntor, 2017 @9:53

Lipjani duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat 108-93, me një lojë...

XHIRO V

Orari dhe gjyqtarët për ndeshjet e Ligës së Parë

Borozani/Arkiv

9 Nëntor, 2017 @20:23

Janë publikuar gjyqtarët dhe orari për ndeshjet e xhiros së...

KB VËLLAZNIMI

5 fitore në 5 ndeshje, Vëllaznimi U16 në super formë

6 Nëntor, 2017 @16:27

Nën drejtimin e Driton Rracit, që vazhdon të jetë kapiten i...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë