Të gjitha lajmet

ANDERLECHT - UNITED

Barazim në Belgjikë, gjithçka vendoset në ‘Old Trafford’

Barazim në Belgjikë, gjithçka vendoset në ‘Old Trafford’

13 Prill, 2017 @22:59

ANDERLECHT 1 : 1 MANCHESTER UNITED

Me barazim 1-1 u mbyll sfida e parë çerekfinale mes Anderlechtit dhe Manchester Unitedit në Belgjikë.

Përkundër dominimit dhe shumë rasteve për shënim, United u ndëshkua në fund, me vendasit që shënuan një gol tipik anglez pas një kundërsulmi të shpejt nga krahu i majtë. Epërsia e United erdhi nga armeni Mkhitaryan, i cili e shënoi golin e 4 në 7 paraqitjet e tij në Europa League sivjet.

Ky rezultat padyshim që i konvenon skuadrës angleze, e cila pas një jave ndeshjen e kthimit e luan në shtëpi.


All & Goals &  Highlights   HD - Anderlecht 1… by sportvideostv

EUROPA LEAGUE

Pas pak fillon ndeshja Lyon - Besiktas

13 Prill, 2017 @21:30

Uefa ka bërë të ditur se Lyon - Besiktas nis pas pak, pasi janë...

NUK FILLON

Tifozët pushtojnë stadiumin, shtyhet Lyon-Besiktas

13 Prill, 2017 @21:11

Qindra përkrahës të ekipeve kanë dalë në fushë të lojës...

GJYQTARËT KRYESORË

Nuza kryesor në Drita-Trepça’89

BOROZANI / Arian Paçarizi

13 Prill, 2017 @15:33

Referi i FIFA-së, Genc Nuza, do të jetë gjyqtar kryesor i ndeshjes...

PFA YOUNG PLAYER OF THE YEAR

‘Lojtari i ri i vitit’, lista e kandidatëve

13 Prill, 2017 @11:13

Përveç lojtarëve që kandidojnë për çmimin ‘Lojtari i vitit’,...

PFA PLAYER OF THE YEAR

Çmimi ‘Lojtari i vitit’, publikohen emrat e kandidatëve

13 Prill, 2017 @11:07

Disa xhiro para mbylljes së sezonit, është publikuar lista e...

PAS INCIDENTIT

Trepçës, 800 euro dënim

BOROZANI/ A. P.

13 Prill, 2017 @9:52

Për shkak të orgaznimit të dobët të ndeshjes Trepça-Llapi...

PARA NDESHJES: SKENDERBEU-PARTIZANI

Pragmatik për 3 pikë

19 Tetor, 2017 @10:17

Skënderbeu i Korçës, sot në Elbasan pret rivalin e Grupit B,...

SKËNDERBEU

Skënderbeu vs. Partizani, biletat në shitje

4 Tetor, 2017 @21:11

Në prag të ndeshjes me Partizanin e Beogradit në kuadër të...

NË KORÇË

Pushim, pas sukseseve të fillimstinorit

4 Tetor, 2017 @9:00

Pas 3 muajsh aktivitet mes Europës dhe kampionatit, të besuarit e...

KRISTI VANGJELI

Vangjeli: Më vjen keq që ikën pikët

28 Shtator, 2017 @23:29

Mbrojtësi i krahut me përvojë te Skënderbeu, Kristi Vangjeli, në...

TRAJNERI I SKENDERBEUT

Daja: Duhet të jemi të kënaqur me pikën

28 Shtator, 2017 @23:20

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, është shprehur të jetë i...

Të gjitha lajmet nga Europa League