Të gjitha lajmet

SHKUPI-SHKËNDIJA

Barazim në derbin shqip

Barazim në derbin shqip

30 Prill, 2017 @17:38

Ka përfunduar me barazim ndeshja ndërmjet Shkupit dhe Shkëndijës e zhvilluar sot në Çair të Shkupit, 1-1.

Epërsinë e morri Shkëndija përmes Ferhan Hasanit në minutën e 17 të ndeshjes, me të cilin rezultat përfundoi edhe pjesa e parë e takimit.

Sidoqoftë, Bunjamin Shabani në pjesë të dytë me golin e tij siguroi një pikë të rëndësishme për Shkupin.

Pas kësaj ndeshjeje, Shkëndija mbetet e dyta në tabelë me 59 pikë, ndërsa Shkupi i shtati me 33 pikë.i:

SHKUPI-SHKËNDIJA 1:1 (0:1)

Stadiumi i Çairit

Shikues: 3.200

Refer: Dimitar Meçkarovski – Ndihmës: Dejan Nedelkovski dhe Sashe Toshevski

Delegat: Rami Rexhepi

Golashënues: B. Shabani 65′ (SHKUPI), F. Hasani 18′ (Shkëndija)

Kartonë të verdhë: Zndeli, Krivanjeva, Iseni (Shkupi), ndërsa Junior (Shkëndija)

Karton i kuq: /
SHKUPI: Zendeli, Maliqi, Krivanjeva, Kadriu (Arif 89′), Shabani, Iseni, B. Asani, Janevski (Ismaili 58′), Berisha, Mbella (Demiri 69′), Adem.

Trajner: Ardian Nuhiu
Shkëndija: Zahov, Cuculi, Ibraimi (Alimi 60′), Medjedoviç, Hasani (Totre 77′), Çelikoviç, Radeski, Zejnullai (Junior 71′), Çollak, Todorovski, Vujçiç.

Trajner: Tomas Brdariç

VLLAZNIA-ISTOGU

Ferati siguron fitoren e Vllaznisë

30 Prill, 2017 @16:29

Ka mjaftuar një gol sot në Pozharan, për të mbajtur në garë...

KOSOVA (P) - VËLLAZNIMI

Fitorja e radhës, Vëllaznimi barazohet me liderin

30 Prill, 2017 @16:15

Me fitore 1-3 është mbyllur ndeshja e luajtur mes Kosovës së...

DRITA-FERIZAJI

Livoreka vendos, Drita pranë mbijetesës!

30 Prill, 2017 @16:04

Sulmuesi i ardhur në afatin kalimtar të janarit prej Feronikelit,...

EVERTON - CHELSEA

Fitore e madhe, Chelsea pranë titullit!

30 Prill, 2017 @15:58

Në ndeshjen më të vështirë nga ato që i kanë mbetur deri në...

TREPÇA - DRENICA

Trepça mposht Drenicën, shpreson në mbijetesë

30 Prill, 2017 @15:48

Me rezultat 2-1 është mbyllur takimi mes Trepçës e Drenicës në...

BESA-PRISHTINA

Khalid në formë, Prishtina me të gjashtën radhazi

Foto: prishtinafc.com

30 Prill, 2017 @15:42

Nuk ka pasur kurrëfarë problemi për Prishtinën sot në Shahin...

KF FERONIKELI

Feronikeli falenderon Tovërlanin, mungoi vetëm fati

BOROZANI/ Arian Paçarizi

30 Prill, 2017 @11:25

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli, ka falenderuar edhe...

DERBI SHQIP

Shkupi-Shkëndija, sot

Stadiumi i KF Shkupit, Çair, Shkup.

30 Prill, 2017 @10:52

Sot me fillim në ora 16:00 në Çair të Shkupit, KF Shkupi pret KF...

SULMUESI I KOSOVËS

Berisha çon Melbournin në finalen e madhe

30 Prill, 2017 @10:20

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Besart Berisha, me golin e...

ESPANYOL - BARCELONA

Barça rimerr kreun

29 Prill, 2017 @22:12

Fitorja me rezultat 3-0 ndaj rivalit lokal, Espanyol, e ka kthyer...

ZBARDHET LISTA E KOSOVËS

24 të ftuar nga Challandes ndaj Shqipërisë

Bernard Challandes, selektor i Kosovës/ Foto: uefa.com

24 Maj, 2018 @11:00

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, që ka nisur me dy fitore...

LEGJENDA KATALONASE

Iniesta në Japoni

Foto: andresiniesta8/ instagram

24 Maj, 2018 @9:27

Futbollisti legjendar i Barcelonës, Andres Iniesta, pas largimit nga...

SHEFFIELD WEDNESDAY

Nuhiu ftohet nga Challandes

23 Maj, 2018 @15:52

Sulmuesi shtatëgjatë i Sheffield Wednesday, Atdhe Nuhiu, edhe...

ANGLIA

Kapiteni Kane

Foto: uefa

22 Maj, 2018 @14:58

Sulmuesi i Tottenham Hotspur dhe më i miri i Anglisë për momentin,...

BELGJIKA DREJT RUSISË

Januzaj po, Nainggolan jo!

21 Maj, 2018 @11:25

Befason selektori i Belgjikës, Roberto Martinez. Në listën e...

Të gjitha lajmet nga International