Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI-DRITA

Barazim në Gjakovë

Barazim në Gjakovë

19 Mars, 2017 @23:12

Vëllaznimi
Drita
Vëllaznimi 30 : 30 Drita

Dueli më interesant i xhiros së dytë të Superligës A në hendboll këtë vikend u zhvillua në “Shani Nushi” të Gjakovës.

Vëllaznimi dhe Drita ndanë pikët në duelin që përfundoi 30-30, ndërsa tash Drita është e katërta me 27 pikë, e Vëllaznimi i gjashti me 17 pikë.

Në fakt, Vëllaznimi u këndell në pjesë të dytë, pasi që pjesën e parë e përfundoi me me 2 gola disavantazh ndaj gjilanasve, 15-17.

TREPÇA-PRISHTINA

Hendbollistët e Trepçës, mposhtin Prishtinën në derbi

16 Mars, 2017 @19:35

Trepça është ndarë triumfuese nga derbi i zhvilluar ndaj...

INDIAN WELLS

Federer, përsëri më i mirë se Nadal

16 Mars, 2017 @9:26

Për herë të dytë në vitin 2017 dhe për të tretën herë...

FAZA E DYTË

Sot nis Superliga A me derbi Trepça-Prishtina

15 Mars, 2017 @9:49

Pas përfundimit të pjesës së parë të stinorit në Superligë...

TREPÇA-KASTRIOTI

Trepça mposht Kastriotin, përfundon e dyta

12 Mars, 2017 @11:33

Derbi i xhiros së XVIII të Superligës në hendboll ka kaluar në...

THAI BOX

Dardan Morina fiton për 4 minuta, mbron titullin kampion

12 Mars, 2017 @1:09

Në duelin e zhvilluar pak çaste më parë, Dardan Morina e ka...

XHIROJA XVIII

Trepça-Kastrioti, sot

11 Mars, 2017 @11:03

Xhiroja e XVIII e Superligës së Kosovës në hendboll fillon sot me...

PËRFAQËSUESJA A NË HENDBOLL

Kosova mëson rivalët në parakualifikime për Botëror

Pamje nga ndeshja Kosova-Italia, në kualifikimet e mëparme/ BOROZANI/ D. S.

10 Mars, 2017 @10:06

Është hedhur shorti për Kampionatin Botëror të shteteve në...

HENDBOLL

Seminar i obligueshëm për trajnerë

10 Mars, 2017 @9:52

Me qëllim të ngritjes së nivelit profesional te kuadrove te...

HENDBOLL

Gjyqtarët Vitaku me sukses drejtuan ndeshjen e EHF CUP në Portugali

Foto: FHK

5 Mars, 2017 @22:35

Gjyqtarët kosovarë Arsim dhe Erdoan Vitaku, me sukses drejruan...

URIMI

De Biasi uron Izmir Smajlajn për suksesin historik

5 Mars, 2017 @22:29

Suksesi i madh i atletit shqiptar, Izmir Smajlaj, nuk i ka ikur nga...

DERBI I SUPERLIGËS

Derbi i të pamposhturve, të dielën

27 Tetor, 2017 @14:24

Të dielën në Karagaç të Pejës, zhvillohet derbi i elitës së...

TREPÇA-KASTRIOTI

Trepça fiton në tavolinë

26 Tetor, 2017 @9:50

Derbi i mesit të tabelës në elitën e hendbollit të Kosovës, nuk...

PASQYRA E SHKURTËR: XHIROJA V

BesaFamgas dhe Prishtina - krejt fitore

BOROZANI/D.S./Arkiv

16 Tetor, 2017 @10:05

Dy skuadrat që po mbajnë pikët maksimale në elitën e hendbollit...

PASQYRA E XHIROS IV TË SUPERLIGËS

Besa e pandalshme, +33 ndaj Vëllaznimit

9 Tetor, 2017 @10:12

Kampionia aktuale, Besa FamGas, nuk ka hasur rezistencë as në...

KASTRIOTI-SAMADREXHA

Kastrioti fiton duelin e fundit të javës

4 Tetor, 2017 @8:28

Ndeshja e fundit e javës së tretë të Superligës së Kosovës në...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga