Të gjitha lajmet

KEK-u - VUSHTRRIA

Barazim në Obiliq, mundësi e artë për Ballkanin

Barazim në Obiliq, mundësi e artë për Ballkanin

21 Prill, 2018 @16:15

KEK-u
Vushtrria
KEK-u 1 : 1 Vushtrria
Miran MAKSUTI Jetmir TOPALLI

Stadiumi "Agron Rama", Obiliq

Pa fitues është mbyllur dueli derbi i xhiros në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

Prijësi i kësaj lige, KEK-u, ka barazuar 1-1 ndaj Vushtrrisë, në një takim ku të dy golat u shënuan në pjesën e parë.

TABELA AKTUALE LIGA E PARË

Miran Maksuti shënoi për vendasit, kurse për mysafirët golashënues ishte Jetmir Topalli.

Ky barazim i konvenon më së tepërmi Ballkanit, i cili me një fitore të mundshme nesër ndaj Ferizajit, do të ngjitej në vendin e parë në tabelën e klasifikimit.

FERONIKELI - LIRIA

Pa gola në Drenas, por Liria ngjitet

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @15:58

Në takimin e zhvilluar në Drenas mes Feronikelit dhe Lirisë,...

GJILANI - TREPÇA '89

Kampioni mposhtet në Gjilan

21 Prill, 2018 @15:53

Me rezultat 2-0 u mbyll njëra nga dy ndeshjet e para të xhiros së...

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 Prill, 2018 @13:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu...

SKY SPORTS PËR MENAXHERIN E ARSENALIT

Favoritët për trajner të Arsenalit

REUTERS/Arkiv

21 Prill, 2018 @10:57

Sky Sport ka dalë me një artikull ku ka bërë parashikimin e...

JAVA XXVIII

Dy ndeshje nga Superliga

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @9:04

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen dy ndeshje nga Superliga e...

ISA SADRIU

S’do të ishte befasi po të arrinim

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:59

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu, në deklaratën e tij pas...

1/2: VUSHTRRIA - PRISHTINA

Shpëtimtari Khalid, Prishtina në finale

18 Prill, 2018 @16:37

Në një stadium të mbushur me tifozë në Vushtrri, Vushtrria e...

KUPA E KOSOVËS

11-shet: Vushtrria-Prishtina

Foto: prishtinafc.com

18 Prill, 2018 @13:26

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu dhe ai i Prishtinës, Mirel Josa,...

KUPA E KOSOVËS

Sot përcaktohen finalistët, përfaqësuesit e mundshëm në Europa League

BOROZANI

18 Prill, 2018 @9:18

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen ndeshjet kthyese...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë