Të gjitha lajmet

GRUPI C: DANIMARKA - AUSTRALIA

Barazim, të dyja mbesin në lojë

Barazim, të dyja mbesin në lojë

21 Qershor, 2018 @14:51

Danimarka
Australia
Danimarka 1 : 1 Australia
Christian ERIKSEN 7' Mile JEDINAK (P) 38'

Cosmos Arena (Samara)

Me barazim është mbyllur dueli i parë i ditës së sotme në Botërorin e Rusisë. Danimarka e Australia ndanë pikët, për të mbetur të dyja në lojë për kalim në fazën tjetër.

Një gol mjaft i bukur i Christian Eriksen me të majtën ia dha epërsinë skandinëve, për të barazuar më pas Jedinak i australianëve nga pika e bardhë, njëjtë siç shënoi edhe ndaj Francës në duelin e parë të grupit

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Në pjesën e dytë më e rrezikshme u tregua Australia, mirëpo goli i fitores nuk erdhi as për njërën e as për skuadrën tjetër dhe takimi u mbyll me shifrat 1-1, rezultat ky që i mban të dyja përfaqësueset ende në lojë për kalim të grupit.

Dueli i tjetër i Grupit C luhet sot me fillim nga ora 17:00 mes Francës dhe Perusë.

11-SHET

Formacionet: Danimarka - Australia

21 Qershor, 2018 @12:08

Janë publikuar 11-shet startuese të Danimarkës dhe të...

PREJ LIVERPOOLIT TE JUVENTUS

Emre Can ateron te kampioni

Foto: juventus/fb

21 Qershor, 2018 @11:26

Mefsushori i Liverpoolit, Emre Can, ka ateruar sot në Torino, për...

MEDIA

Prapaskenat e përzgjedhjes së logos së FFK-së

Foto: @kosovanfooty

21 Qershor, 2018 @10:19

Derisa logoja e re e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK)...

PAS VIZITËS NËSTADIUM

UEFA kërkon angazhim të madh për stadiumin e Prishtinës

Foto: @kosovanfooty

21 Qershor, 2018 @9:56

Zyrtarët e UEFA-së që vizituan në ditët e kaluara stadiumin e...

GRUPI B: IRANI - SPANJA

Fitorja e parë e Spanjës

Fotot: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @20:58

Futbollistët e Spanjës kanë arritur të shënojnë fitoren e parë...

11-SHET: IRANI - SPANJA

Irani vs. Spanja, formacionet startuese

20 Qershor, 2018 @18:11

Pak para ndeshjes që luhet në kuadër të Grupit B, janë publikuar...

11-SHET

Formacionet: Danimarka - Australia

21 Qershor, 2018 @12:08

Janë publikuar 11-shet startuese të Danimarkës dhe të...

GRUPI B: IRANI - SPANJA

Fitorja e parë e Spanjës

Fotot: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @20:58

Futbollistët e Spanjës kanë arritur të shënojnë fitoren e parë...

11-SHET: IRANI - SPANJA

Irani vs. Spanja, formacionet startuese

20 Qershor, 2018 @18:11

Pak para ndeshjes që luhet në kuadër të Grupit B, janë publikuar...

GRUPI A: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Uruguaji kalon tutje, Arabia në shtëpi

20 Qershor, 2018 @18:00

Pas Rusisë, përfaqësuesja e dytë që ka siguruar plasmanin në...

11-SHET: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Formacionet: Uruguaji - Arabia S.

Foto: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @15:18

Uruguaji pas pak fillon ndeshjen e dytë të Grupit A në Botëror,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018