Të gjitha lajmet

DRENICA - FERONIKELI

Barazimi i 17-të i Niklit, Drenica largohet nga barazhi

FOTO/ Arkiv

Barazimi i 17-të i Niklit, Drenica largohet nga barazhi

5 Maj, 2018 @17:11

Drenica
Feronikeli
Drenica 0 : 0 Feronikeli

Stadiumi: "Bajram Aliu", Skenderaj

Ndeshja hapëse e xhiros së 31-të ndërmjet Drenicës dhe Feronikelit, përfundoi me rezultat të barabartë 0-0.

Në minutën e 22-të të ndeshjes, gabimin e mbrojtjes së Feronikelit, nuk arriti ta shfrytëzojë Hysen Tahiri. Më pas, në minutën e 27-të Mendurim Hoti e goditi shtyllën, që ishte rasti më i miri për skuadrën nga Drenasi.

Pjesa e dytë e ndeshjes kaloi më qetë sesa e para, derisa gjatë ndeshjes kishte 7 kartona të verdhë.

TABELA AKTUALE / SUPERLIGA

Ky ishte barazimi i 17 i stinorit për Feronikelin,që gjendet në pozitën e shtatë, derisa trajneri Sulejman Starova, ende nuk e shijoi fitoren te skuadra.

Drenica aktualisht gjendet në pozitën e gjashtë me 46 pikë të grumbulluara.

STOKE - CRYSTAL

Shaqiri nuk mjafton, Stoke City bie nga liga

5 Maj, 2018 @14:37

Pas 10 sezoneve në Premier League, Stoke City që nga sezoni i...

LIGA E PARË

Prizreni futsall në Superligë

BOROZANI/A.P.

5 Maj, 2018 @13:49

Klubi i futsallit, Prizreni, do të jetë anëtar i ri i Superligës...

PAS DERBIT

Pezullime te Gjilani, gjobë Dritës

5 Maj, 2018 @13:21

Komisioni Disiplinor (KD) i FFK-së ka dhënë verdiktin lidhur me...

BRIGHTON-UNITED

Teknologjia ua shpëton stinorin!

Fotot: premierleague/fb

5 Maj, 2018 @7:40

“Do të jetë shumë mirë për klubin dhe ekipin që tash e tutje,...

LAMTUMIRA E TOURES

Ndeshja e fundit, të mërkurën

Foto: mcfc.co.uk

4 Maj, 2018 @15:33

Pas 7 viteve shërbim dhe tre herë shpalljes kampion, Yaya Toure,...

SADAT PAJAZITI

Nuk kemi ekip për barazh

BOROZANI/ A.P

5 Maj, 2018 @17:25

Ndeshja ndërmjet Drenicës dhe Feronikelit, përfundoi me rezultat...

SULEJMAN STAROVA

I kënaqur nga loja, jo nga barazimi

5 Maj, 2018 @17:22

Trajneri i Feronikelit, Sulejman Starova, pas ndeshjes deklaroi se...

PAS DERBIT

Pezullime te Gjilani, gjobë Dritës

5 Maj, 2018 @13:21

Komisioni Disiplinor (KD) i FFK-së ka dhënë verdiktin lidhur me...

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Fitore që shton gjasat për shpëtim

3 Maj, 2018 @17:02

Vëllaznimi ka ende gjasa për t’i ikur ndeshjes së barazhit. Kjo...

BESA - FLAMURTARI

Flamurtari fundos Besën

3 Maj, 2018 @16:54

Fitore e madhe e Flamurtarit si mysafir në Pejë, që pritet të...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga