Të gjitha lajmet

REAL SOCIEDAD - REAL MADRID

Barazohet rekordi i Santosit, Reali gjen fitoren

Barazohet rekordi i Santosit, Reali gjen fitoren

17 Shtator, 2017 @22:53

Real Sociedad
Real Madrid
Real Sociedad 1 : 3 Real Madrid
K.Rodrigues 28' B.Mayoral 19', K.Rodrigues (AG) 36', G.Bale 61'

Estadio Anoeta (San Sebastian)

Pas 2 barazimeve radhazi në La Liga, ReaIi i Madridit i është rikthyer fitoreve në transfertën ndaj Sociedadit.

Përkundër mungesave të theksuara nga formacioni bazë, kampioni në fuqi i Spanjës shënoi fitore me rezultat 1-3 dhe njëkohësisht e barazoi rekordin historik të Santosit të Peles, si një skuadër që shënon në 73 ndeshje radhazi të paktën nga një gol. Gjithashtu kjo është hera e parë në histori të klubit që Reali shënon 11 fitore radhazi si mysafir në La Liga.

TABELA AKTUALE LA LIGA

Në këtë takim startues për Sociedadin ishte edhe Adnan Januzaj, i cili sonte luajti për gjithsej 77 minuta.

Pas 4 xhirove, Reali ndodhet 4 pikë prapa Barcelonës lidere, e cila ka 4 fitore në po aq ndeshje.

FERIZAJI-VITIA

Kuka e Misini, ngrisin Ferizajin

Pamje nga arkivi

17 Shtator, 2017 @19:14

Dy gola të shënuara në pjesë të parë të ndeshjes kanë...

UNITED-EVERTON

United shpërthen në 10 minutëshin e fundit

17 Shtator, 2017 @19:25

Manchester United i është kthyer ritmit të golave të 2 javëve...

KOSOVA-KEK

KEK-u i pandalshëm

Lojtarët e KEK-ut pas fitores së sotme/ Foto: KF KEK

17 Shtator, 2017 @19:06

Skuadra e KEK-ut nga Obiliqi ka shënuar sot edhe fitoren e pestë me...

TREPÇA89-GJILANI

Gjilani me gjah të plotë nga Mitrovica

17 Shtator, 2017 @18:01

Gjilani i Arbnor Morinës ka vazhduar me rezultate të mira këtë...

VËLLAZNIMI-FERONIKELI

Faton Maloku shpëton Niklin në Gjakovë

17 Shtator, 2017 @17:56

Dueli ndërmjet Vëllaznimit dhe Feronikelit në Gjakovë ka...

DRITA-DRENICA

Pas 4 xhirosh, Drita gjen fitoren

17 Shtator, 2017 @17:30

Skuadra e Dritës ka gjetur fitoren e parë pas 4 xhirove sot....

RIZA DURMISI

Lëndohet Durmishi, mungon mbi tre javë

17 Tetor, 2017 @12:35

Mbrojtësi i krahut me origjinë shqiptare që luan për Danimarkën...

ATLETICO - BARCELONA

Barca ndalet në ‘Wanda Metropolitano’, Reali afrohet

14 Tetor, 2017 @22:45

Me barazim është mbyllur ndeshja mes Atletico Madridit e...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në Ligue 1

13 Tetor, 2017 @13:59

Në dy javët e fundit, Montpellier ka bërë atë që zor se mund ta...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në La Liga

13 Tetor, 2017 @8:35

Përkundër largimit të Neymarit dhe lëndimit të Dembeles,...

FOREVER INIESTA

Andres Iniesta me kontratë të përjetshme

Andres Iniesta në stërvitje me Barcelonën/ Foto: FCBarcelona

6 Tetor, 2017 @13:06

Mesfushori kreativ i Barcelonës, Andres Iniesta, ka nënshkruar...

Të gjitha lajmet nga La Liga