Të gjitha lajmet

GAME 2: ROCKETS - JAZZ

Barazojnë serinë

Foto: UtahJazz/twitter

Barazojnë serinë

3 Maj, 2018 @10:44

Houston Rockets
Utah Jazz
Houston Rockets 108 : 116 Utah Jazz
James HARDEN 32 pikë Joe INGLES 27 pikë

Fitorja me rezultat 116-108 e Utah Jazz kundër Houston Rockets, bëri që të barazohet seria në këtë përballje.

Utah arriti një epërsi të konsiderueshme në pjesë të parë duke e fituar me rezultat 64-55, por raketat në çerekun e tretë arritën të rikthehen duke fituar këtë çerek me rezultat 30-22.

Sidoqoftë, në çerekun e fundit Utah ishte më efikase duke shënuar 30 pikë, kurse Houston 23 pikë, që çoi në fitoren e xhezerëve.

SKEMA E PLAYOFFIT NË NBA

Me këtë fitore që ka arritur Utah, seria është barazuar dhe dy ndeshjet e radhës xhezerët i luajnë si vendas.

Australiani, Joe Ingles ishte koshashënuesi më i mire te Utah duke shënuar 27 pikë, ndërsa te raketat James Harden shënoi 32 pikë por jo të mjaftueshme për fitore.

Ndeshja e tretë e serisë gjysmëfinale të Konferencës Lindore do të luhet më 4 maj në ora 4:30.

FIBA EUROPE CUP FINAL

Reyer Venezia triumfon në FIBA Europe Cup

2 Maj, 2018 @22:01

Me fitore edhe në ndeshjen e dytë finale, 81-79 sonte, Umana Reyer...

GAME 3: RAHOVECI-BASHKIMI

Finalisti i parë, Bashkimi

2 Maj, 2018 @20:41

Me fitore edhe në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale,...

PLAYOUT: KALAJA-BOREA

Arritje historike, Kalaja në Superligë

2 Maj, 2018 @19:56

Qyteti i Prizrenit prej stinorit të ardhshëm do të ketë dy ekipe...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Rahoveci-Bashkimi

2 Maj, 2018 @18:31

Para fillimit të ndeshjes së tretë të serisë gjysmëfinale të...

FINAL SERIES, GAME 3

Penza-Bashkimi, dueli i tretë i finales

BOROZANI/ A. P.

2 Maj, 2018 @10:31

Vashat e Bashkimit janë shumë afër për të sjellë titullin e...

GAME 2: WARRIORS - PELICANS

Rikthehet me fitore

Foto: nba.com

2 Maj, 2018 @10:16

Super ylli i Golden State Warriorsave, Stephen Curry, në ndeshjen...

GAME 1: RAPTORS - CAVS

Cavs fiton pas vazhdimeve

Foto: nba.com

2 Maj, 2018 @10:09

Nënkampioni i NBA-së Cleveland Cavaliers, duke e mposhtur Toronto...

GAME 3 OFFICIALS

Përcaktohen gjyqtarët për ndeshjet e treta të serisë

BOROZANI/ A. P.

2 Maj, 2018 @10:04

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka përcaktuar gjyqtarët...

SONTE

Kalaja-Borea, vendimtare për Superligë

BOROZANI/ A. P.

2 Maj, 2018 @9:52

Kanë mbetur edhe rreth dhjetë orë për t’u përcaktuar ekipi i...

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Andi Vrapçani në Texas Lutheran

1 Maj, 2018 @14:21

Reprezentuesi U18 i Kosovës, Andi Vrapçani, është anëtar i ri i...

GAME 2: WARRIORS - PELICANS

Rikthehet me fitore

Foto: nba.com

2 Maj, 2018 @10:16

Super ylli i Golden State Warriorsave, Stephen Curry, në ndeshjen...

GAME 1: RAPTORS - CAVS

Cavs fiton pas vazhdimeve

Foto: nba.com

2 Maj, 2018 @10:09

Nënkampioni i NBA-së Cleveland Cavaliers, duke e mposhtur Toronto...

GAME 6: JAZZ - OKC

Jazz eliminon OKC-në

Foto: nba.com

28 Prill, 2018 @9:26

Oklahoma City Thunder me yje si: Russell Westbrook, Paul George dhe...

GAME 6: PACERS - CAVS

Indiana deklason Cavsin, fituesi caktohet në ndeshjen e 7

Foto: nba.com

28 Prill, 2018 @9:23

Indiana Pacers, duke deklasuar nënkampionin Cleveland Cavaliers, me...

GAME 6: WIZARDS - RAPTORS

Raptors në gjysmëfinale

Foto: nba.com

28 Prill, 2018 @9:19

Skuadra kanadeze, Toronto Raptors, arriti ta eliminojë Washingtonin,...

Të gjitha lajmet nga NBA