Të gjitha lajmet

ATLETICO - BARCELONA

Barca ndalet në ‘Wanda Metropolitano’, Reali afrohet

Barca ndalet në ‘Wanda Metropolitano’, Reali afrohet

14 Tetor, 2017 @22:45

Atletico Madrid
Barcelona
Atletico Madrid 1 : 1 Barcelona
S.Niguez 21' L.Suarez 82'

Wanda Metropolitano (Madrid)

Me barazim është mbyllur ndeshja mes Atletico Madridit e Barcelonës, rezultat ky që e ngushton diferencën mes Atleticos, Realit e Barcelonës në klasifikim, me Realin që e fitoi ndeshjen e xhiros ndaj Getafes me rezultat 1-2.

Të parët në epërsi kaluan vendasit me golin e Saul Niguez, ndërsa Barcelona e kërkoi golin e barazimit me çdo kusht dhe e gjeti në minutën e 82’, moment në të cilin Luis Suarez shënoi për 1-1, rezultat që doli të ishte përfundimtari i këtij dueli.

TABELA AKTUALE LA LIGA

Pas 8 xhirove, Barcelona mbetet edhe më tutje lidere në La Liga, ndërsa ky është barazimi i parë pas 7 fitoreve radhazi në La Liga sivjet.

CRYSTAL PALACE - CHELSEA

‘Ringjallet’ Palace, mposht kampionin

14 Tetor, 2017 @17:55

Pas 7 humbjeve radhazi dhe pas 731 minutave pa gol të shënuar,...

CITY - STOKE

City i pamëshirshëm, i vetëm në krye

14 Tetor, 2017 @17:52

Vazhdon super forma e Manchester Cityt! Radha për t’u deklasuar sot...

FERONIKELI-LIRIA

Goli i parë i stinorit si mysafir, sjell fitoren e Lirisë

BOROZANI/ A. P.

14 Tetor, 2017 @16:04

Mesfushori i ardhur përforcim nga Shqipëria, Artur Magani, ka...

LLAPI-FLAMURTARI

Daku vendos, Llapi mbron kreun me fitore

14 Tetor, 2017 @15:49

Në një ndeshje pa shumë raste dhe me luftë në mesfushë, Llapi...

LIVERPOOL - UNITED

Pa gola në derbin anglez

Foto: Premier League

14 Tetor, 2017 @15:32

Njëjtë si vitin e kaluar, edhe sivjet derbi anglez mes Liverpoolit...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Feronikeli-Liria

14 Tetor, 2017 @13:36

Janë përcaktuar 11-shet e para nga trajnerët e skuadrave të...

LIVERPOOL - UNITED

Liverpool vs. United, formacionet zyrtare

Foto: BBC

14 Tetor, 2017 @12:30

Me fillim nga ora 13:30, në ‘Anfield Road’ zhvillohet dueli mes dy...

ANALIZË

5 për fundjavë!

Foto: Olsen Kraja / Borozani

14 Tetor, 2017 @12:02

1. Liverpool – Manchester United (e shtunë, ora 1e30) Përballja...

RIZA DURMISI

Lëndohet Durmishi, mungon mbi tre javë

17 Tetor, 2017 @12:35

Mbrojtësi i krahut me origjinë shqiptare që luan për Danimarkën...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në Ligue 1

13 Tetor, 2017 @13:59

Në dy javët e fundit, Montpellier ka bërë atë që zor se mund ta...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në La Liga

13 Tetor, 2017 @8:35

Përkundër largimit të Neymarit dhe lëndimit të Dembeles,...

FOREVER INIESTA

Andres Iniesta me kontratë të përjetshme

Andres Iniesta në stërvitje me Barcelonën/ Foto: FCBarcelona

6 Tetor, 2017 @13:06

Mesfushori kreativ i Barcelonës, Andres Iniesta, ka nënshkruar...

REALMADRID-ESPANYOL

Isco vendos në fitoren e Realit

Foto: LaLiga Official

1 Tetor, 2017 @22:31

Real Madrid ka shënuar fitoren e tretë me radhë në të gjitha...

Të gjitha lajmet nga La Liga