Të gjitha lajmet

BARCELONA - ESPANYOL

Barca s’gabon, +4 ndaj Realit

Barca s’gabon, +4 ndaj Realit

9 Shtator, 2017 @21:39

Barcelona
Espanyol
Barcelona 5 : 0 Espanyol
L.Messi 26' 35' 67', G.Pique 87', L.Suarez 90'

Camp Nou

Një hat-trick i Messit dhe nga një gol nga Pique e Suarez ishin më tepër se të mjaftueshëm që Barcelona ta fitojë me rezultat 5-0 derbin e Katalunisë ndaj Espanyolit.

Barcelona zhvilloi një paraqitje mjaft të mirë në Camp Nou, ndërsa për Messin ky ishte hat-tricku i 42-të në karrierë.

TABELA AKTUALE LA LIGA

Barazimi i Realit sot dhe fitorja e Barcelonës në krahun tjetër bën që diferenca mes skuadrave në klasifikim të rritet. Momentalisht Barcelona ka 4 pikë më shumë se Reali dhe ndodhet e vetme në krye të klasifikimit.

PAS NDESHJES PRISHTINA-LIRIA

Shkëmbi: Ndeshje e dobët nga ne, gabuam kur nuk duhej

Foto: BOROZANI

9 Shtator, 2017 @21:28

Pas humbjes së dytë sezonale me Lirinë, kjo ishte deklarata e...

PAS NDESHJES PRISHTINA-LIRIA

Dallku: Me rëndësi tri pikët, e përgëzoj skuadrën

Foto: BOROZANI

9 Shtator, 2017 @21:24

Përveç kryetrajnerit Thaqi, deklaratë për prishtinafc.com dha...

PAS NDESHJES PRISHTINA - LIRIA

Thaqi: E përgëzoj Dallkun, i kënaqur me fitoren

9 Shtator, 2017 @21:17

Pas fitores ndaj Lirisë, kjo është deklarata e Arsim Thaqit,...

SHQIP

Kololli shënon dhe mposht Baselin e Xhakës

9 Shtator, 2017 @20:44

Me rezultat 1-2 është mbyllur dueli mes Baselit të Taulant Xhakës...

SHQIP

Grezda mposht Hajdukun

9 Shtator, 2017 @20:41

Një gol i Eros Grezdës në minutën e tretë shtesë të ndeshjes...

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Atletico Madrid

29 Maj, 2018 @16:00

Barazimit ndaj Leganesit, Gironës, Qarabagut kanë shkatërruar...

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Barcelona

29 Maj, 2018 @8:00

Një nga gjërat më absurde që mund të dëgjoni këtë pranverë...

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Real Madrid

Foto: UCL/fb

28 Maj, 2018 @22:41

Ky Real është më i madh se galaktikët! Jo vetëm për kah...

KOLUMNE

Rishikim sezoni – La Liga

28 Maj, 2018 @22:24

Prej xhiros së dhjetë në La Liga, vetëm dy ekipe kanë ndryshuar...

LEVANTE - BARCELONA

Enis Bardhi me 2 gola, prishet seria e Barcelonës

Foto: BBC

13 Maj, 2018 @21:45

Edhe pse u mendua se Barcelona do ta përfundonte sezonin 2017/2018...

Të gjitha lajmet nga La Liga