Të gjitha lajmet

COPA DEL REY: FINALJA

Barcelona deklason Sevillën dhe fiton Kupën e Mbretit

Foto: BBC

Barcelona deklason Sevillën dhe fiton Kupën e Mbretit

21 Prill, 2018 @22:18

Sevilla
Barcelona
Sevilla 0 : 5 Barcelona
L.Suarez 14' 40, L.Messi 31', A.Iniesta 52', P.Coutinho (P) 69'

Wanda Metropolitano, Madrid

Për herë të katërt rresht, skuadra e Barcelonës ka arritur ta fitojë Kupën e Mbretit.

Katalunasit sonte e deklasuan në çdo aspekt Sevillën, të cilën e mposhtën me rezultat 0-5, për ta fituar kështu trofeun e njohur zyrtarisht si ‘Copa Del Rey’.

Përveç triumfit, kuriozitet nga kjo ndeshje është fakti që Barcelona bëhet skuadra e parë që nga vitit 1980 që arrin të shënojë 5 gola në një finale të Kupës së Mbretit.

Sipas të gjitha gjasave, ky nuk do të jetë trofeu i fundit i sezonit për Barcelonën, pasi që konfirmimi si kampionë të La Ligës për katalunasit është shumë pranë.

FA CUP: 1/2

United në finale të FA Cup

21 Prill, 2018 @19:21

Me fitoren e Manchester United është mbyllur gjysmëfinalja e parë...

STUTTGART - WERDER BREMEN

Rashica 30 minuta, Werderi mposhtet

21 Prill, 2018 @16:24

Në humbjen e pësuar sot ndaj Stuttgartit, rreth 30 minuta për...

KEK-u - VUSHTRRIA

Barazim në Obiliq, mundësi e artë për Ballkanin

21 Prill, 2018 @16:15

Pa fitues është mbyllur dueli derbi i xhiros në Ligën e Parë të...

FERONIKELI - LIRIA

Pa gola në Drenas, por Liria ngjitet

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @15:58

Në takimin e zhvilluar në Drenas mes Feronikelit dhe Lirisë,...

GJILANI - TREPÇA '89

Kampioni mposhtet në Gjilan

21 Prill, 2018 @15:53

Me rezultat 2-0 u mbyll njëra nga dy ndeshjet e para të xhiros së...

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 Prill, 2018 @13:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu...

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 Prill, 2018 @13:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu...

5 PËR VIKEND

5 ndeshje që vendosin

Graph. O. Kraja

14 Prill, 2018 @6:49

Pesë duele, njëra më interesante se tjetra. Nga të gjitha ligat...

BARCELONA-LEGANES

Barça barazon pamposhtshmërinë rekorde të elitës

Fotot: LaLiga/fb

7 Prill, 2018 @22:05

Lionel Messi ka shënuar hat-trick, derisa Barcelona ka barazuar...

5 PËR FUNDJAVË

Manchester, Merseyside, Lanterna, Madrid…

BOROZANI / OLSEN KRAJA

7 Prill, 2018 @9:00

1. Everton – Liverpool (e shtunë, ora 1e30) Gary Neville pas...

SERGIO BUSQUETS

Busquets jashtë fushave, për shkak të lëndimit

Foto: mundodeportivo/gtres

15 Mars, 2018 @18:34

Lëndimi i pësuar në përballjen e mbrëmshme të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga La Liga