Të gjitha lajmet

BARCA - MALAGA

Barcelona i rikthehet fitoreve, Malaga vazhdon fundosjen

Barcelona i rikthehet fitoreve, Malaga vazhdon fundosjen

21 Tetor, 2017 @22:35

Barcelona
Malaga
Barcelona 2 : 0 Malaga
G.Deulofeu 2', A.Iniesta 56'

Camp Nou

Pas barazimit ndaj Atletico Madridit, Barcelona i është rikthyer fitoreve në La Liga në takimin e luajtur ndaj Malagas në shtëpi.

Deulofeu dhe Iniesta ishin golashënues të katalunasve sonte, ndërsa kjo fitore bën që Barcelona të ketë 4 pikë më shumë se ndjekësi më i afërt, Valencia, që sot e deklasoi Sevillan 4-0.

TABELA AKTUALE LA LIGA

Në anën tjetër, kjo humbje e fundos edhe më tepër Malagan, që ende nuk di për fitore sivjet dhe ndodhet në vendin e fundit në tabelë.

 

HUDDERSFIELD - UNITED

Befasohet United, vjen humbja e parë e sezonit

21 Tetor, 2017 @18:05

Vjen humbja e parë për Manchester Unitedin në Premier League!...

VUSHTRRIA-KEK

KEK-u mbetet i pamposhtur edhe pas derbit

21 Tetor, 2017 @16:32

Rreth 1 mijë shikues ishin tubuar në Ferki Aliu të Vushtrrisë sot...

VLLAZNIA-GJILANI

Gjilani dështon të merr kreun

21 Tetor, 2017 @15:44

Luajti si mysafir në terren të vetin. Kishte mundësinë që me...

CHELSEA-WATFORD

Zëvendësuesi Batshuayi s’lejon befasi

Foto: Chelsea Official

21 Tetor, 2017 @15:29

Sulmuesi belg, që u fut si zëvendësues në ndeshje sot nga Antonio...

PRISHTINA-BESA

E treta me radhë, Prishtina lidere

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

21 Tetor, 2017 @15:19

Shumë me lehtë sesa që është pritur, Prishtina ka shënuar...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Vllaznia-Gjilani

21 Tetor, 2017 @14:09

Pak para fillimit të ndeshjes janë publikuar 11-shet fillestare...

RIZA DURMISI

Lëndohet Durmishi, mungon mbi tre javë

17 Tetor, 2017 @12:35

Mbrojtësi i krahut me origjinë shqiptare që luan për Danimarkën...

ATLETICO - BARCELONA

Barca ndalet në ‘Wanda Metropolitano’, Reali afrohet

14 Tetor, 2017 @22:45

Me barazim është mbyllur ndeshja mes Atletico Madridit e...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në Ligue 1

13 Tetor, 2017 @13:59

Në dy javët e fundit, Montpellier ka bërë atë që zor se mund ta...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në La Liga

13 Tetor, 2017 @8:35

Përkundër largimit të Neymarit dhe lëndimit të Dembeles,...

FOREVER INIESTA

Andres Iniesta me kontratë të përjetshme

Andres Iniesta në stërvitje me Barcelonën/ Foto: FCBarcelona

6 Tetor, 2017 @13:06

Mesfushori kreativ i Barcelonës, Andres Iniesta, ka nënshkruar...

Të gjitha lajmet nga La Liga