Të gjitha lajmet

TRANSFER

Bardh Istrefi, talenti kosovar transferohet në Itali

Foto: Roni Ahmatovic

Bardh Istrefi, talenti kosovar transferohet në Itali

29 Korrik, 2018 @11:53

Fortitudo Bologna do të jetë klubi i ardhshëm i 14-vjeçarit Bardh Istrefi.

Talenti 14-vjeçar nga Prishtina ka arritur marrëveshje 4-vjeçare me klubin italian, ndërsa lajmi u bë i ditur nga “Sporti në Klan Kosova”.

Deri më tash, Istrefi ishte pjesë e klubit basketbollistik M-Junior nga Prishtina, ku trajner i tij ishte Bekim Maxhuni me ndihmësit e tij Roni Ahmatovic dhe Egzon Uka.

FINALJA E EURO-U18 / DIV. C

Sonte mbusheni palestrën, Kosova U18 në finale

Foto: fiba.basketball

29 Korrik, 2018 @10:51

Përkundër kushteve, kritikave, thashethemeve dhe çkadoje tjetër,...

EURO U-18/ DIV C

Kosova U18 në finale

Foto: fiba.basketball

28 Korrik, 2018 @17:44

Basketbollistët e përfaqësueses së Kosovës U18 duke e mposhtur...

EURO U-18/ DIV C

Epërsia e Kosovës në pjesë të parë

28 Korrik, 2018 @16:55

Përfaqësuesja U18 e Kosovës ka shkuar me epërsi në pushim në...

EURO U-18/ DIV C

Pesëshet e para: Irlanda U18 - Kosova U18

Foto: fiba.basketball.com

28 Korrik, 2018 @15:56

Janë caktuar pesëshet e para të Irlandës U18 dhe të Kosovës...

CAPTAIN AMERICA

Doellman i kthehet Spanjës

Foto: estonianbf/fb

28 Korrik, 2018 @14:10

Pas periudhës së ndarjes nga Barcelona, pas lëndimeve që e kishin...

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Lis Shoshi në Maccabi Ashdod

Foto: PienoZvaigzdes/fb

28 Korrik, 2018 @13:52

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Lis Shoshi, që stinorin e...

ORARI I GJYSMËFINALEVE

Dueli gj’final i Kosovës U18, nesër

Foto: fiba.basketball

27 Korrik, 2018 @22:57

Kosova U18 e ka siguruar një vend në gjysmëfinale të FIBA U18...

FINALJA E EURO-U18 / DIV. C

Sonte mbusheni palestrën, Kosova U18 në finale

Foto: fiba.basketball

29 Korrik, 2018 @10:51

Përkundër kushteve, kritikave, thashethemeve dhe çkadoje tjetër,...

EURO U-18/ DIV C

Kosova U18 në finale

Foto: fiba.basketball

28 Korrik, 2018 @17:44

Basketbollistët e përfaqësueses së Kosovës U18 duke e mposhtur...

ORARI I GJYSMËFINALEVE

Dueli gj’final i Kosovës U18, nesër

Foto: fiba.basketball

27 Korrik, 2018 @22:57

Kosova U18 e ka siguruar një vend në gjysmëfinale të FIBA U18...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina mëson edhe grupin dhe rivalët

27 Korrik, 2018 @22:44

Ish kampionia e Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, ka mësuar...

OPINION

Një traktat për KB Bashkimin

BOROZANI/ E. D.

26 Korrik, 2018 @15:30

Klubi i basketbollit Bashkimi i Prizrenit është ndër klubet më...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga