Të gjitha lajmet

LIRIA

Bardhezinjtë nisin stërvitjet

BOROZANI

Bardhezinjtë nisin stërvitjet

4 Janar, 2017 @13:10

Skuadra e Lirisë ka filluar sot fazën përgatitore për pjesën e dytë të kampionatit.

Ekipi nga Prizreni nga realizuar seancën e parë stërvitore në stadiumin e qytetit, “Përparim Thaçi”, në terren të mbuluar me borë.

Stërvitja u drejtua nga kryetrajneri i ri i emërtuar ditë më parë, Agron Beseni dhe ndihmësi i tij, Bekim Bakaj.

Prezentë sot ishin të gjithë futbollistët, përfshirë këtu edhe përforcimin e ri, Fillim Guraziun, derisa me leje të klubit munguan Gentian Elezaj, Henry Chibueze dhe Deji Joel.

ISH LOJTARI I TREPÇËS '89

Boniface prezentohet te Partizani

4 Janar, 2017 @13:00

Skuadra nga kryeqyteti shqiptar, Partizani, ka prezentuar sot...

TRANSFER

Liria transferon Guraziun

4 Janar, 2017 @12:50

Skuadra prizrenase, Liria, ka realizuar transferimin e parë të...

ARLIND AJETI

Ajeti mbetet në Torino?

4 Janar, 2017 @11:40

Megjithëse nuk e ka zhvilluar asnjë ndeshje me Torinon në Serie A...

MEDIA

Kosova - Finlanda do të luhet në Prishtinë

4 Janar, 2017 @11:35

Renovimet e stadiumit të Prishtinës po vazhdojnë. Ndërsa në...

BACARY SAGNA

Duhet të shpjegojë në Federatë postimin në Instagram

Sanga u ndëshkua nga referi i ndeshjes pas fjalosjes me një lojtar të Burnleyt, menjëherë pas golit të Burnleyt/ Foto: Getty Images

4 Janar, 2017 @0:03

Mbrojtësi i Manchester Cityt, Bacary Sagna, është kërkuar që të...

YAYA TOURE

Toure s’lëviz, kontrata po i skadon

3 Janar, 2017 @23:58

Mesfushori i Manchester Cityt, Yaya Toure, ka thënë se nuk do të...

GRANIT XHAKA

Së paku humbëm 2, jo 3 pikë

3 Janar, 2017 @23:50

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, pas ndeshjes ka thënë se...

PREMIER LEAGUE

Shkarkohet Mike Phelan

3 Janar, 2017 @22:50

Pas rezultateve jo të mira dhe pozicionimit në vendin e fundit në...

BOURNEMOUTH - ARSENAL

Xhaka nxjerr veten, Arsenali merr një pikë

3 Janar, 2017 @22:45

Një takim shumë interesant u zhvillua sonte në ‘Dean Court’ të...

TRANSFERI

Partizani nesër prezenton përforcimin nga Trepça ‘89

3 Janar, 2017 @22:39

Njëri prej kandidatëve për titull në Shqipëri, Partizani, nesër...

LLAPI

Stërvitjet e Llapit nisin të premtën

3 Janar, 2017 @21:02

Befasia më e këndshme e pjesës së parë të kampionatit, Llapi,...

TAHIR BATATINA

Batatina: Penalltitë i kemi ushtruar 10 ditë rresht

18 Shkurt, 2017 @16:12

Skuadra e Llapit është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së...

AFRIM TOVËRLANI

Përkundër mungesave, ishim më dominantë dhe agresivë

18 Shkurt, 2017 @15:44

Kampioni në fuqi i Kosovës në futboll, Feronikeli, ka mbetur...

FERONIKELI - LLAPI

Penalltitë vendosin, Llapi në çerekfinale!

Foto: M. Mucolli/ KF Llapi

18 Shkurt, 2017 @15:16

Pas Ferizajit, Trepçës ‘89 dhe Drenicës, skuadra e katërt që e...

PAS NDESHJES

Ramadani: Nuk ka ekip të dobët në Superligë

18 Shkurt, 2017 @14:54

Në ndeshjen e tij të parë si trajner i Trepçës ‘89, Zekirja...

KUPA E KOSOVËS: FERIZAJI - GJILANI

Përforcimi Beluli, ia sjell çerekfinalen Ferizajit

Foto: Kosovan Footy

18 Shkurt, 2017 @14:33

Futbollisti i ardhur si përforcim në afatin kalimtar dimëror,...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga