Të gjitha lajmet

AUDI CUP

Bare shënon, Atletico fiton Audi Cup

Bare shënon, Atletico fiton Audi Cup

2 Gusht, 2017 @23:31

Atletico Madrid
Liverpool
Atletico Madrid (2) : (1) Liverpool
K.Bare 33' R.Firmino (P) 83'

Allianz Arena (Munich)

Pas fitores ndaj Bayernit mbrëmë, Liverpooli u mposht në finalen e ‘Audi Cup’ nga Atletico i Madridit.

Epërsia e spanjollëve erdhi nga i riu shqiptar, Keidi Bare, i cili e shënoi golin e tij të parë me fanellën e Atletico Madridit në karrierë.

Liverpooli barazoi nga pika e bardhë përmes brazilianit Firmino, për ta dërguar ndeshjen në penallti, ku më të suksesshëm u treguan spanjollët dhe arritën ta mbyllin me triumf këtë turne miqësor. Ai që gaboi nga pika e bardhë për Liverpoolin ishte anglezi Jordan Henderson.

Para finales, për vendin e tretë luajtën Napoli dhe Bayerni, ndërsa ky duel u fitua nga Napoli.


Atletico Madrid vs Liverpool 1-1 (4-3) All… by 655madooo

CHAMPIONS LEAGUE

Olympiacosi i Hasit eliminon Partizanin, arrin play off-in

2 Gusht, 2017 @22:48

Me rezultat të përgjithshëm 5-3 pas dy ndeshjeve, Olympiacosi grek...

CHAMPIONS LEAGUE

Adebayor protagonist në historinë e Basaksehirit

2 Gusht, 2017 @22:07

Nënkampioni i Turqisë, Basaksehir dhe skuadra e sulmuesit së...

LEGJENDA

Fanella e Tottit u dërgua në hapësirë

2 Gusht, 2017 @19:50

Fanella e legjendës italiane, Francesco Totti, i cili u pensionua...

AUDI CUP 2017

Edhe Napoli mposht Bayernin

2 Gusht, 2017 @19:38

Edhe një humbje për Bayernin! Ishte Napoli që ia përmbylli me...

SUPERKUPA

Data dhe orari për Superkupën e Kosovës

Foto: BOROZANI

2 Gusht, 2017 @18:56

Përmes një konfirmimi zyrtar, sot FFK njoftoi për datën dhe...

WEST HAM - LIVERPOOL

Liverpooli shkëlqen në Londër, Bilic vazhdon ‘lëkundjen’

Foto: Optajoe

4 Nëntor, 2017 @21:21

Me paraqitje fantastike dhe 4 gola të shënuara, Liverpooli e ka...

BERSANT CELINA

Bombë nga Celina, Ipswich fiton

Foto: itfc

4 Nëntor, 2017 @19:02

Bersant Celina, sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, ka shënuar...

STOKE-LEICESTER

Shaqiri shkëlqen me gol e asist

Foto: premierleague.com

4 Nëntor, 2017 @16:44

Xherdan Shaqiri ka shkëlqyer me skuadrën e tij sot në përballjen...

ANALIZË

Nga Anglia deri në Itali, top 5 ndeshjet e javës

3 Nëntor, 2017 @16:22

1. Leipzig – Hannover 96 (e shtunë, ora 3e30) Tri humbje radhazi...

WBA-CITY

City i sigurt, vazhdon me fitore

Foto: premierleague.com

28 Tetor, 2017 @17:58

Manchester City ka vazhduar me formën e mirë në Premier Ligë,...

Të gjitha lajmet nga Premier League