Të gjitha lajmet

FLET LEGJENDA

Barkley: Sixers do të hyjë në Play Off

Barkley: Sixers do të hyjë në Play Off

16 Korrik, 2017 @14:58

Njëri ndër më të famshmit në NBA, ish-basketbollisti Charles Barkley, gjatë një emisioni ka thënë se sivjet Philadelphia 76ers do të hyjë në Play Off.

Edhe pse stinorin e kaluar Phily e përfundoi në pozitën e parafundit në Konferencën Lindore, Barkley beson se në rast se lojtarët nuk lëndohen do ta shijojnë Play Offin.

Mendoj se, nëse Joel Embiid dhe Ben Simmons mund të qëndrojnë pa u lënduar, Philadelphia sigurt do të hyjë në Play Off. Në dy vitet e fundit janë dëmtuar shumë nga lëndimet. Vetëm nëse këta dy lojtarë janë të shëndoshë, Markelle Fultz dhe JJ Redick erdhën në skuadër, është edhe Dario Sarici që ishte shumë i mirë stinorin e kaluar. Nësë nuk hyjnë në Play Off atëherë do habimet shumë.”

AVERY BRADLEY

Bradley: Irving vështirë të mbrohet

16 Korrik, 2017 @14:31

Ditë më parë, Avery Bradley është shkëmbyer nga Bostoni te...

NEW ORLEANS

Rondo transferohet te Pelicansi

nba.com

16 Korrik, 2017 @10:51

Rajon Rondo, arriti marrëveshje me skuadrën New Orleans Pelicans....

AUSTRIA - KOSOVA

Kosova mposhtet nga Austria në miqësoren e parë

Photo: Ernst Weiss

15 Korrik, 2017 @20:31

Epoka e Brad Greenberg me Kosovën ka nisur me humbje. ...

EURO U-20/ DIV B

Shqipëria U20, pa fat në vazhdime

fiba.com

15 Korrik, 2017 @20:30

Një lojë shumë e ngushtë, e barabartë, u zhvillua mes...

IRJ MAQEDONIA - BULLGARIA

Rivali i Kosovës, mposht Bullgarinë në miqësore

sport.mk

15 Korrik, 2017 @20:25

Derisa Kosova është mposhtur nga Austria në miqësoren e sotme të...

EURO U-20 / DIV B

Kosova shkel Moldavinë për t’u këndellur

fiba.com

15 Korrik, 2017 @11:24

Përfaqësuesja e Kosovës U20 ka kaluar rrufeshëm ndaj Moldavisë...

TRADE

Knicks, Nuggets, Maverics shkëmbehen mes veti

8 Shkurt, 2018 @20:23

Një shkëmbim mes tre skuadrave, u bë pak më parë në NBA. New...

MIAMI HEAT

Wade rikthehet në fole

8 Shkurt, 2018 @20:07

Cleveland Cavaliers po vazhdon të renovojë skuadrën. Pas Isaiah...

CAVS / LAKERS

Isaiah Thomas shkëmbehet te Lakersi

8 Shkurt, 2018 @18:40

Nënkampioni i NBA-së, Cleveland Cavaliers, e shkëmbeu yllin e...

PISTONS - NETS

Pistons fiton përmes “kullave binjake”

Foto: nba.com

8 Shkurt, 2018 @9:55

Me ardhjen e Blake Griffinit te skuadra e Detroitit, Pistonsat nuk...

CAVS - T'WOLVES

James shpëton Cavsët nga humbja

Foto: nba.com

8 Shkurt, 2018 @9:28

Super ylli i Cleveland Cavaliersit, LeBron James, sot në ndeshjen...

Të gjitha lajmet nga NBA