Të gjitha lajmet

BASHKIMI-BOREA

Bashkimi bindshëm ndaj Boreas debutuese

Bashkimi bindshëm ndaj Boreas debutuese

8 Tetor, 2017 @20:33

Bashkimi
Borea
Bashkimi 107 : 68 Borea
Edmond Kryeziu 23 pikë Sami Hajzeri 17 pikë

Palestra: Sezai Surroi, Prizren.
Bashkimi bindshëm ndaj Boreas debutuese

Bashkimi ka shënuar fitoren e parë të stinorit sonte në Superligë, duke e mposhtur ekipin e ri të elitës së basketbollit, Borean e Pejës.

Prizrenasit që në pjesë të parë kanë krijuar avantazh të konsiderueshëm 49-33 dhe epërsia u shtua edhe më në pjesë të dytë për përfundimtaren 107-68.

TABELA AKTUALE

Pas humbjes nga Sigal Prishtina në xhiron e parë, Bashkimi ka marrë fitoren e parë të stinorit sonte dhe në xhiron që vjen do të ketë punë të vështirë ndaj Rahovecit, që nuk di për humbje ende në Superligë.

Në anën tjetër, Borea do të zhvillojë derbin lokal ndaj Pejës në xhiron e III të stinorit.Koshashënuesit te Bashkimi

1 E.Kryeziu 23 pikë
2 S.Zekiqi 19 pikë
3 L.Samadan 19 pikë
4 U.Zenelaj 18 pikë
5 A.Gruev 11 pikë
6 M.Tmusic 9 pikë
7 A.Motley 4 pikë
8 A.Memqaj 3 pikë
9 A.Balluku 1 pikë
10 A.Gashi 0 pikë
11 Q.Biraj 0 pikë
12 I.Tahiri 0 pikë


Koshashënuesit te Borea

1 S.Hajzeri 17 pikë
2 B.Matoshi 17 pikë
3 Sh,Gashi 14 pikë
4 A.Idrizaj 16 pikë
5 A.Zeqiri 4 pikë
6 D.Zuberi 0 pikë
7 A.Pepaj 0 pikë
8 Q.Gashi 0 pikë
9 B.Beqiri 0 pikë
10 D.Beqiri 0 pikë
11 B.Qeku 0 pikë
12 L.Limani 0 pikë

KALAJA - PROBET PRISHTINA

Femrat e Prishtinës, mposhtin Kalanë në nismë të stinorit

8 Tetor, 2017 @20:08

Basketbollistet e Probet Prishtinës kanë nisur stinorin me fitore....

SFERA-DRITA

Drita e nis me fitore ndaj Sferës

8 Tetor, 2017 @20:04

Basketbollistet e Dritës së Gjilanit e kanë nisur stinorin e ri...

BASHKIMI - BOREA

Bashkimi në epërsi dyshifrore pas 20 minutave

FOTO: BOROZANI

8 Tetor, 2017 @19:53

Pas 20 minutave lojë në Prizren, Bashkimi udhëheq me rezultat...

KERASAN PRISHTINA - TREPÇA

Kerasani mposht Trepçën për fitoren e parë sivjet

Foto: BOROZANI

8 Tetor, 2017 @18:42

Me fitoren e Kerasanit është mbyllur dueli mes dy skuadrave që...

KERASAN PRISHTINA - TREPÇA

Kerasani në epërsi pas 20 minutave

Foto: Borozani

8 Tetor, 2017 @17:52

Pas 20 minutave lojë në kryeqytet, Kerasan Prishtina ka epërsi 9...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kerasan Prishtina - Trepça

8 Tetor, 2017 @15:59

Këto janë pesëshet startuese të Kerasan Prishtinës dhe të...

JAVA II

2 duele mes skuadrave pa fitore

Foto: BOROZANI

8 Tetor, 2017 @11:33

Pas fitores së Prishtinës ndaj Pejës dhe Rahovecit ndaj Yllit në...

YLLI-RAHOVECI

Derbi Ylli-Rahoveci, një pikë vendosi

7 Tetor, 2017 @20:16

Derbi i vërtetë i skuadrave të përforcuara në mënyrë solide...

PEJA - SIGAL PRISHTINA

Lawrence dhe Esho çojnë Prishtinën drejt fitores në Pejë

Foto: KBPeja/Arkiv

7 Tetor, 2017 @16:35

Dyshja e huaj e Sigal Prishtinës, Andrew Lawrence dhe Maxim Esho,...

PJESA E PARË: PEJA-PRISHTINA

Prishtina në avantazh ndaj Pejës, pas pjesës së parë

Foto: KBPeja/Arkiv

7 Tetor, 2017 @15:43

Sigal Prishtina ka ngritur epërsinë ndaj Pejës në çerekun e...

KERASANI - PEJA

Shpëton Peja!

BOROZANI / A.P

22 Prill, 2018 @19:37

Në ndeshjen e fundit të sezonit të rregullt në Superligën e...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Kerasan-Peja

BOROZANI/A.P.

22 Prill, 2018 @18:00

Trajneri i Kerasan Prishtinës, Dritëro Sefaja dhe ai i Pejës,...

YLLI - BOREA

Ylli mposht Borean, sytë te Kerasani - Peja

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @19:41

Në përballjen e vetme të ditës në Superligë, Ylli ka shënuar...

SIGAL PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina s’lejoi befasi

Foto: Arkiv

20 Prill, 2018 @20:21

Sigal Prishtina edhe në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt,...

TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi mbyll stinorin me fitore

BOROZANI / A.P

20 Prill, 2018 @19:36

Në ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Trepçës dhe Bashkimit, fitues...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga