Të gjitha lajmet

THËRRASIN TIFOZËRITË

Bashkimi kërkon fitore për barazim serie, Prishtina titullin

Bashkimi kërkon fitore për barazim serie, Prishtina titullin

23 Maj, 2017 @21:16

Bashkimi
Sigal Prishtina
Bashkimi : Sigal Prishtina

E mërkurë, 24 maj 2017. Ora 19:00. Sezai Surroi, Prizren.

Bashkimi nesër mbrëma do të zhvillojë ndeshjen e fundit të stinorit para publikut të vetë në Sezai Surroi të Prizrenit.

Sigal Prishtina ka epërsi 2-1 në serinë finale dhe në rast të fitores së bardhekaltërve, ata do të shpallen kampionë të Kosovës për stinorin 2016/17.

Nëse fiton Bashkimi, seria do të bëhet 2-2 dhe ndeshja e fundit përcaktuese do të zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, për të gjetur ekipin që do të ngris trofeun më të rëndësishëm në vend.

Thërrasin tifozëritë

Para ndeshjes që do të zhvillohet nesër, Bashkimi, por edhe Prishtina kanë bërë thirrje përmes faqeve të tyre zyrtare në Facebook, që tifozëritë e tyre të jenë të pranishme në numër sa më të madh të mundshëm në përballjen e së mërkurës mbrëma që nis në ora 19:00.

 

Si Arpagjik’t ashtu edhe Plisat kanë qenë të pranishëm në çdo ndeshje finale dhe kanë treguar shembull duke mos fyer fare ekipin kundërshtar e as tifozërinë kundërshtare dhe duke anuar vetëm për skuadrën që e duan.

 

Bashkimi po kërkon titullin e parë kampion të Kosovës së pasluftës, ndërsa Sigal Prishtina të 12-tën në total.

Refer kryesor i ndeshjes së nesërme është maqedonasi Marjan Micevski.

Fitoret, sipas referëve!

Në ndeshjen e mëparme të serisë finale, Bashkimi ka fituar ndeshjen kur ka qenë referi kryesor maqedonas, ndërsa Sigal Prishtina ka fituar 2 ndeshjet ku referi kryesor ka qenë turk!

Sigal Prishtina udhëheq serinë finale 2-1. Kampion shpallet ekipi që së pari arrin 3 fitore. Pra, derisa për Bashkimin kjo ndeshje pritet të jetë jetike, bardhekaltërit do të kenë mundësinë edhe në një ndeshje.

REFERI KRYESOR PËR NDESHJEN IV

Refer maqedon, për ndeshjen e katërt të serisë finale

23 Maj, 2017 @21:10

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) për ndeshjen e katërt...

KATEGORIA JUNIORE

Vëllaznimi kampion i Kosovës në kategorinë juniore

23 Maj, 2017 @20:04

Me triumfin e skuadrës së Vëllaznimit është mbyllur finalja e...

SPURS - WARRIORS @ GAME 4

Golden State Warriors në finalen e madhe

Foto: nba.com

23 Maj, 2017 @9:24

Golden State Warriors, e mposhti San Antonio Spursin edhe në...

MIKAILE TMUSIC

I gatshëm për ndeshjen e radhës

BOROZANI/ Arian Paçarizi

22 Maj, 2017 @13:15

Basketbollisti i Bashkimit, Mikaile Tmusic, i cili ishte lënduar në...

SPECIALE

Fenerbahçe në fronin e Evropës

Fotografitë: Fenerbahçe Basketbol/ Facebook

22 Maj, 2017 @12:46

Finalja e madhe e stinorit filloi me një “alley-oop” ndërmjet...

PAS NDESHJES SË III

600€ dënim për Prishtinën e Bashkimin

22 Maj, 2017 @11:46

Pas ndeshjes së tretë të serisë finale ndërmjet Sigal...

CAVS - CELTICS @ GAME 3

Përmbysje e madhe, Bostoni ngushton serinë

22 Maj, 2017 @9:43

Një ndeshje që pritej se do të ishte deklasimi i radhës për...

FENERBAHÇE

Fenerbahçe, ekipi i parë turk që fiton Euroligën

21 Maj, 2017 @20:59

Gjiganti turk, Fenerbahçe, duke mposhtur Olympiacosin në finale me...

EUROLEAGUE

Vendi i tretë i Moskës

Foto: euroleague.net

21 Maj, 2017 @18:54

Kampioni i fundit i Euroligës, CSKA Moska, e mbylli këtë stinor...

FINAL / EUROLEAGUE

Finalja e madhe sonte: Fenerbahçe - Olympiacos

21 Maj, 2017 @10:35

Sonte në ora 20:00, do të caktohet skuadra më e fortë në garën...

PJESA E PARË: YLLI - BOREA

12 pikë avantazh për Yllin

BOROZANI / Arkiv

16 Dhjetor, 2017 @16:44

Ylli e mbylli pjesën e parë të ndeshjes kundër Boreas me 12 pikë...

KERASAN PRISHTINA - PEJA

Fitore e artë nga Kerasan Prishtina

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Dhjetor, 2017 @16:33

Kerasan Prishtina e mposhti Pejën me rezultat 104-76 dhe e...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Borea

BOROZANI/ Arkiv

16 Dhjetor, 2017 @15:59

Janë publikuar pesëshet e para të Yllit dhe të Boreas. YLLI:...

PJESA E PARË KERASAN PRISHTINA - PEJA

Kerasani në avantazh pas 20 minutave

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Dhjetor, 2017 @15:38

Vetëm edhe 20 minuta është larg fitores Kerasan Prishtina kundër...

NGA PRIZRENI

Largohet trajneri i Bashkimit Fotis Takianos

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Dhjetor, 2017 @15:26

Trajneri dertashëm i Bashkimit, Fotis Takianos, është larguar nga...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga