Të gjitha lajmet

EKIPI I SHTATË

Bashkimi konfirmohet në BIBL

BOROZANI/ A. P.

Bashkimi konfirmohet në BIBL

6 Gusht, 2018 @16:08

Kampioni i Kosovës në basketboll dhe nënkampioni aktual i BIBL, Bashkimi, është konfirmuar si ekip pjesëmarrës në ligën ballkanike edhe këtë stinor.

Njoftimin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e BIBL, duke treguar se Bashkimi bëhet ekipi i shtatë pjesëmarrës për stinorin e XI të BIBL, ndërsa tashmë ka mbetur edhe një vend i lirë për tu kompletuar ekipet e këtij stinori në këtë ligë.

Stinori i kaluar për Bashkimin ka qenë më i miri në histori të klubit, pasi që ekipi për herë të parë u bë kampion i Kosovës dhe për herë të parë arriti finalen e një gare ndërkombëtare duke u mposhtur nga Levski në finalen e madhe të BIBL.

SISTEMI I GARAVE NË BIBL KËTË STINOR

Këtë verë kryesia e Bashkimit është ndërruar dhe pritet të shihet se cilat do të jenë përforcimet e para të ekipit kampion të Kosovës për 2018/19 para garave në Superligë dhe BIBL.

Deri më tani në BIBL janë konfirmuar nga 2 ekipe prej 3 shteteve, Akademik dhe Beroe nga Bullgaria, Kozuv dhe Shkupi nga Maqedonia si dhe Teuta e Tirana nga Shqipëria. Bashkimi bëhet ekipi i shtatë në BIBL dhe ka vend edhe për një ekip tjetër për t’u kompletuar liga.

EKSKLUZIVE

Valon Bunjaku vazhdon me Prishtinën

BOROZANI / A.P

6 Gusht, 2018 @14:46

Edhe një vit te Prishtina! Borozani.com ka mësuar se Valon Bunjaku...

EURO U-18/ DIV B

Edhe Ukraina lehtë ndaj Kosovës U18

Foto: fiba.basketball.com

4 Gusht, 2018 @16:37

Vashat e përfaqësues së Kosovës U18, edhe në ndeshjen e dytë...

EURO U-18 / DIV B

Vashat U18 turpërohen nga Sllovakia

Foto: fiba.basketball.com

3 Gusht, 2018 @16:28

Vashat e Kosovës U18 e nisën kampionatin evropian të Divizionit B...

TRANSFER

Edmond Kryeziu kalon te KB Prizreni

BOROZANI / A.P

2 Gusht, 2018 @11:14

Publikohet përforcimi i parë i anëtarit më të ri të...

TRANSFER

Edhe një amerikane te Bashkimi (F)

BOROZANI / A.P

1 Gusht, 2018 @9:56

Pas Mari Stewart dhe rikthimit të tri basketbollisteve vendore në...

AARON MOSS

Ylli i Bashkimit, zyrtarizohet në Rumani

BOROZANI/ A. P.

30 Korrik, 2018 @20:02

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit nga...

MVP: RRON UKAJ

Punuam shumë për këtë

Foto: fiba.basketball.com

30 Korrik, 2018 @11:52

Basketbollisti më i mirë i kampionatit evropian U18 të Divizionit...

COACH: IBRAHIM KARABEG

Besuam te titulli

Foto: fiba.basketball.com

30 Korrik, 2018 @11:50

Trajneri i përfaqësues së Kosovës U18, Ibrahim Karabeg, pas...

EURO U18 / DIV C

Rron Ukaj, MVP i kampionatit

Foto: FIBA

29 Korrik, 2018 @21:32

Pas triumfit historik të Kosovës në Kampionatin Evropian U18,...

EURO U18 / DIV C / PËRFAQËSUESJA

HISTORIKE: Kosova U18 kampione evropiane e Divizionit C!

Foto: fiba.basketballl.com

29 Korrik, 2018 @20:33

Historike! Pas triumfit në ndeshjen finale ndaj përfaqësueses së...

EKSKLUZIVE

Valon Bunjaku vazhdon me Prishtinën

BOROZANI / A.P

6 Gusht, 2018 @14:46

Edhe një vit te Prishtina! Borozani.com ka mësuar se Valon Bunjaku...

TRANSFER

Edmond Kryeziu kalon te KB Prizreni

BOROZANI / A.P

2 Gusht, 2018 @11:14

Publikohet përforcimi i parë i anëtarit më të ri të...

AARON MOSS

Ylli i Bashkimit, zyrtarizohet në Rumani

BOROZANI/ A. P.

30 Korrik, 2018 @20:02

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit nga...

TRANSFER

Bardh Istrefi, talenti kosovar transferohet në Itali

Foto: Roni Ahmatovic

29 Korrik, 2018 @11:53

Fortitudo Bologna do të jetë klubi i ardhshëm i 14-vjeçarit Bardh...

FINALJA E EURO-U18 / DIV. C

Sonte mbusheni palestrën, Kosova U18 në finale

Foto: fiba.basketball

29 Korrik, 2018 @10:51

Përkundër kushteve, kritikave, thashethemeve dhe çkadoje tjetër,...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga