Të gjitha lajmet

LIGA E DYTË

Bashkimi Koretin ngjitet në Ligën e Parë!

Bashkimi Koretin ngjitet në Ligën e Parë!

18 Maj, 2017 @20:01

Pas fitores së thellë me rezultat 0-7 ndaj skuadrës së Kaolinit, skuadra e Bashkimit nga Koretini e ka siguruar ngjitjen në Ligën e Parë të Kosovës.

Golat e fitores sot u shënuan nga Taulant Kurteshi (3), Florent Byqmeti, Leutrim Arifi, Dardan Dermaku dhe Valmir Ramadani, ndërsa kjo fitore e kompletoi një sezon të mrekullueshëm për këtë skuadër, e cila edhe pse garon në nivele të ulta, gjithmonë të pranishëm në stadium ka pas vetes një numër të konsiderueshëm të shikuesve.

Përveç Bashkimit, ende nuk dihet se cila do të jetë skuadra tjetër që do të ngjitet në Ligën e Parë sezonin e ardhshëm.

KOLUMNE

Jamesi për Pogbën

18 Maj, 2017 @12:23

Jo, nuk është ide shkëmbimi. Kalim i James Rodriguez në...

MUNGESA

3 ndeshje moslojë për Papuqin

BOROZANI/ A. P.

18 Maj, 2017 @10:36

Komisioni Disciplinor i shkallës së parë të FFK-së e ka dënuar...

DEÇANI-RAMIZSADIKU

Deçani përshëndetet nga Liga e Parë

18 Maj, 2017 @9:21

Me humbjen e fundit ndaj Ramiz Sadikut, në ndeshjen e zhvilluar dje,...

VLLAZNIA-KEK

Vllaznia siguroi barazhin

BOROZANI/ Ariani Paçarizi

18 Maj, 2017 @9:11

Skuadra e Vllaznisë së Pozharanit ka arritur suksesin më të madh...

WEDNESDAY-HUDDERSFIELD

Nuhiu s’arrin finalen, mbetet pa Premier Ligë

17 Maj, 2017 @23:31

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, është paraqitur në kohën...

COPPA ITALIA FINALE

Kupa e tretë me radhë, historike

17 Maj, 2017 @23:10

Me fitore ndaj Lazios 2-0 në finalen e Olimpicos, Juventus është...

HIDHET SHORTI

Çiftet e rrethit të dytë të Kupës së Kosovës

BOROZANI/A.P.

30 Tetor, 2017 @15:32

Në praninë e përfaqësuesve të klubeve, e ku ishin të pranishëm...

FERIZAJ-RAHOVECI

Ferizaj i ik bojkotit, triumfon ndaj Rahovecit

Foto: Arkiv

29 Tetor, 2017 @16:57

Lojtarët e Ferizajit hoqën dorë nga bojkoti i ndeshjes me...

DUKAGJINI-KOSOVA(P)

Millaku dhe Elezaj me çiftgolësha, Dukagjini triumfon

BOROZANI/Arkiv

29 Tetor, 2017 @16:52

Dukagjini i Klinës pas humbjes në xhiron e kaluar nga Ballkani i...

ONIX-BASHKIMI

Onix në zonën e barazhit që çon për Superligë

29 Tetor, 2017 @16:45

Ekipi i ri në Ligën e Parë, Onix, ka shënuar fitore tepër të...

FUSHËKOSOVA-RAMIZSADIKU

Fushë Kosova i afrohet pozitës së barazhit

Foto: pampurat official/ facebook/ r. o.

28 Tetor, 2017 @17:13

Skuadra e Fushë Kosovës ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë