Të gjitha lajmet

RAHOVEC-BASHKIMI

Bashkimi njofton Rahovecin me humbje

Bashkimi njofton Rahovecin me humbje

14 Tetor, 2017 @18:48

Rahoveci
Bashkimi
Rahoveci 73 : 92 Bashkimi
Muhamed HASANI 19 pikë Samir ZEKIQI 26 pikë

Palestra: Shani Nushi, Gjakovë

Rahoveci ka pësuar për herë të parë këtë stinor. Basketbollistët e drejtuar nga Mark Rodiqi, nuk kanë arritur t’i bëjnë ballë Bashkimit të Prizrenit sot në Gjakovë, ku këta të parët luajtën duelin si vendas në mungesë të palestrës adekuate.

Bashkimi ka pasur epërsi të ngushtë pas çerekut të parë, 17-19, për ta ngritur atë në të dytën me 19-28, për fund të pjesës së parë 36-47.

Në pjesë të dytë ndeshja ka qenë pothuajse e njejtë për kah rezultati, ku Bashkimi të dyja çerekët (tre dhe katër) i ka fituar me nga 4 pikë dallim, për përfundimtaren 73-92.

TABELA AKTUALE

Më efikasi te Bashkimi në fitore ka qenë Samir Zekiqi, që ka shënuar 26 pikë, ndërsa pas tij kanë ardhur Aleksander Gruev 16, Adrian Motley 15 dhe Mikaile Tmusic 14 të tjera.

Te Rahoveci më efikasi sonte ka qenë Muhamed Hasani me 19 pikë, ndërsa Kyle Soviane ka përfunduar duelin me double double prej 15 pikëve dhe 10 kërcimeve, që po tregohet si përforcim i qëlluar i vreshtarëve.

Pas kësaj ndeshjeje, të dyja skuadrat aktualisht kanë bilanc 2-1.

FORMACIONET: BOREA-PEJA

5-shet: Borea-Peja

14 Tetor, 2017 @18:39

Ka filluar derbi lokal në Karagaç ku takohen Borea dhe Peja. ...

PJESA E PARË: BASHKIMI-RAHOVECI

Bashkimi në epërsi ndaj Rahovecit

14 Tetor, 2017 @17:40

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes që po zhvillohet në Shani...

FORMACIONET: RAHOVECI-BASHKIMI

5-shet: Rahoveci-Bashkimi

14 Tetor, 2017 @17:04

Ka nisur ndeshja më interesante e xhiros së III të Superligës,...

SIGAL PRISHTINA - KERASAN PRISHTINA

Sigal Prishtina 40+ ndaj Kerasanit

14 Tetor, 2017 @14:23

Ashtu edhe siç pritej, Sigal Prishtina ka kaluar lehtë përballjen...

PJESA E PARË: SIGAL PRISHTINA - KERASAN PRISHTINA

Sigali në epërsi të madhe ndaj Kerasanit

Foto: KBPrishtina/Arkiv

14 Tetor, 2017 @13:40

Skuadra e Kerasan Prishtinës ka nisur ndeshjen shumë mirë dhe i ka...

FORMACIONET ZYRTARE

5-shet: Sigal Prishtina - Kerasan Prishtina

Foto: KBPrishtina/ Facebook

14 Tetor, 2017 @12:52

Trajnerët e ekipeve përkatëse, Ahmet Kandemir dhe Dritëro Sefaja,...

XHIRO III

3 ndeshje nga Superliga e Basketbollit, vëmendja në Gjakovë

Foto: Arian Paçarizi / BOROZANI

14 Tetor, 2017 @10:49

Pas ndeshjes që u luajt mbrëmë mes Trepçës e Yllit, Superliga e...

TREPÇA - YLLI

Ylli pa probleme në Mitrovicë

Foto: Arian Paçarizi / Borozani

13 Tetor, 2017 @18:30

Në ndeshjen hapëse të xhiros së tretë të Superligës së...

TREPÇA - YLLI

Epërsi e thellë e Yllit pas 20 minutave

Foto: BOROZANI

13 Tetor, 2017 @17:42

Pas 20 minutave lojë në Mitrovicë, skuadra e Yllit ka krijuar...

TERMINET E XHIROS II TE FEMRAT

Prishtina-Bashkimi, dueli i xhiros së dytë te femrat

13 Tetor, 2017 @13:27

FBK ka publikuar terminet e xhiros së dytë të Ligës së Femrave...

KERASANI - PEJA

Shpëton Peja!

BOROZANI / A.P

22 Prill, 2018 @19:37

Në ndeshjen e fundit të sezonit të rregullt në Superligën e...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Kerasan-Peja

BOROZANI/A.P.

22 Prill, 2018 @18:00

Trajneri i Kerasan Prishtinës, Dritëro Sefaja dhe ai i Pejës,...

YLLI - BOREA

Ylli mposht Borean, sytë te Kerasani - Peja

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @19:41

Në përballjen e vetme të ditës në Superligë, Ylli ka shënuar...

SIGAL PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina s’lejoi befasi

Foto: Arkiv

20 Prill, 2018 @20:21

Sigal Prishtina edhe në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt,...

TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi mbyll stinorin me fitore

BOROZANI / A.P

20 Prill, 2018 @19:36

Në ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Trepçës dhe Bashkimit, fitues...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga