Të gjitha lajmet

1/8: BESIKTAS - BAYERN

Bayerni, çerekfinalisti i parafundit

Bayerni, çerekfinalisti i parafundit

14 Mars, 2018 @20:10

Besiktas
Bayern München
Besiktas 1 : 3 Bayern München
V.Love 59' T.Alcantara 18', G.Gonul (AG) 46', S.Wagner 84'

Vodafone Park (Istanbul)

Në një ndeshje me atmosferë të shkëlqyeshme, edhe pse skuadra që kalon në çerekfinale dihej nga ndeshja e parë, Bayerni përsëri arriti ta mposhtë Besiktasin.

Alcantara, një autogol i vendasve dhe Wagner u shënuan në listën e golashënuesve për bavarezët, ndërsa golin e nderit për turqit e shënoi Vagner Love.

SKEMA DREJT FINALES

Kështu, Bayerni bëhet çerekfinalisti i shtatë i turneut sivjet, ndërsa shortin për fazën tjetër e kupton të premten.

FERONIKELI - BESA

6 minuta, 3 gola, Nikli fiton dramën

14 Mars, 2018 @16:46

Ndeshja më dramatike e ditës së sotme padyshim që u zhvillua në...

DRITA - DRENICA

Drita mposht Drenicën, -2 nga kreu

14 Mars, 2018 @16:41

Pas dy barazimeve radhazi në Superligë, Drita i është rikthyer...

LLAPI - VLLAZNIA

Llapi i rikthehet fitoreve

14 Mars, 2018 @16:35

Pas disa rezultateve jo të mira në Superligë dhe në Kupë,...

LIRIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi përsëri merr pikë në Prizren

Foto: Arkiv

14 Mars, 2018 @16:31

Për herë të tretë këtë sezon, Liria nuk ka mundur ta mposhtë...

PRISHTINA - TREPÇA '89

Lideri e kampioni ndajnë pikët

14 Mars, 2018 @16:26

Në takimin e luajtur mes dy skuadrave të para që e përfaqësuan...

HARRY KANE

Mësohet data e kthimit

14 Mars, 2018 @15:42

Lëndimi i sulmuesit të Tottenhamit dhe Anglisë, Harry Kane, do ta...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Liria-Vëllaznimi

14 Mars, 2018 @14:03

Trajneri i Lirisë, Bledi Shkëmbi dhe ai i Vëllaznimit, Arsim...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

GJYSMËFINALISTËT

Pas 8 vitesh, 4 skuadra nga 4 shtete

12 Prill, 2018 @11:43

Për herë të parë pas 8 vitesh, në gjysmëfinale të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League