Të gjitha lajmet

BAYERN - ARSENAL

Bayerni i pamëshirshëm, deklasohet Arsenali

Bayerni feston njërin nga golat ndaj Arsenalit, ndërkohë shihet edhe flamuri shqiptar në prapavijë

Bayerni i pamëshirshëm, deklasohet Arsenali

15 Shkurt, 2017 @23:41

Bayern Munchen
Arsenal
Bayern Munchen 5 : 1 Arsenal
A.Robben 11', R.Lewandowski 53', T.Alcantara 56' 63', T.Muller 88' A.Sanchez 30'

Allianz Arena

Me rezultat të thellë 5-1 është mbyllur sfida mes Bayernit e Arsenalit në ‘Allianz Arena’. Skuadra e Ancelottit zhvilloi një paraqitje fantastike gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa për t’u përmendur është periudha e minutave 50-65, periudhë në të cilën Bayerni shënoi plot 3 herë pas sulmeve të njëpasnjëshme drejt portës së londinezëve.

Goli i parë në pjesën e parë erdhi nga holandezi Robben me një të majtë tipike të stilit ‘Robben’, kurse Arsenali barazoi me kilianin Alexis Sanchez, i cili përkundër se gaboi nga pika e bardhë, shënoi nga topi i rikthyer pas herës së tretë.

Mund të thuhet që një nga pikat kyçe të takimit ishte lëndimi i francezit Koscielny në fillim të pjesës së dytë, largimi i të cilit ra në sy menjëherë, me dyshen Mustafi-Paulista që ishte totalisht jashtë çdo elementi. Mustafi e Paulista zhvilluan paraqitje tejet të dobëta dhe arsyeja që Bayerni sonte nuk shënoi më shumë se 5 herë është portieri Ospina, i cili befasoi të gjithë me paraqitje fenomenale përkundër 5 golave të pranuara, të cilat u pranuan pa fajin e tij. Përveç shumë mundësive për shënim, mund të thuhet që Bayernit iu mohuan edhe 2 penallti të pastërta nga gjyqtari kryesor, mirëpo as këto vendime nuk patën ndikim në rezultatin final.

Përveç Mustafit, startues në këtë takim ishte edhe Granit Xhaka, i cili u ndëshkua me karton të verdhë në pjesën e dytë.

Rezultati i arritur sonte nënkupton që bavarezët në Londër do të udhëtojnë vetëm për shëtitje, pasi që një rikthim i Arsenalit është shumë pak i mundshëm.


All Goals & Highlights HD - Bayern Munich 5-1… by kivancyildirim791

MLS

Tre shqiptarët e MLS-së

15 Shkurt, 2017 @21:36

Kampionatit të futbollit në SHBA, sivjet do të ketë numër rekord...

PARA NDESHJES

Zhdrella i gatshëm për ndeshjen kundër Llapit

15 Shkurt, 2017 @21:29

Skuadra e Feronikelit dhe ajo e Llapit do të dalin përballë njëra...

TRANSFER

Dy brazilianë te Trepça ‘89

Braziliani Ronaldo Inacio Junior, përforcimi i ri i Trepçës '89

15 Shkurt, 2017 @20:39

Kampionja vjeshtore e Kosovës, Trepça ‘89, është përforcuar me...

KUPA E SHQIPËRISË

Enis Gavazaj çon Skënderbeun në gjysmëfinale

15 Shkurt, 2017 @17:15

Ish-lojtari i Lirisë së Prizrenit, Enis Gavazaj, që një kohë...

NGA TAKIMI

Vëzhguesit premtojnë përgjegjësi

Vëzhguesit e Superligës dhe Ligës së Parë të Kosovës, sot/ Foto: FFK

15 Shkurt, 2017 @16:42

Në kuadër të përgatitjeve për fillimin e stinorit pranveror në...

KUPA E SHQIPËRISË

Tirana arrin gj’finalen e Kupës

15 Shkurt, 2017 @16:37

Lideri i Kategorisë Superiore shqiptare, Kukësi, nuk ka arritur t’i...

PRISHTINA

Përgatitje në lloç para duelit të Kupës

Pamje nga stërvitja e sotme e Prishtinës/ Foto: prishtinafc.com

15 Shkurt, 2017 @16:04

Pas shumë kohësh, më se dy muaj, skuadra e Prishtinës sërish ka...

CHELSEA + DIEGO COSTA

Bisedime të nxehta

Diego Costa duke shënuar/ Foto: premierleague.com

15 Shkurt, 2017 @15:36

Mediat britanike para pak çastesh kanë nisur raportimet, që...

CHAMPIONS LEAGUE

Dihen 4 të kualifikuarat e para

2 Nëntor, 2017 @0:17

Dy xhiro para përfundimit të fazës grupore, 4 skuadra tashmë e...

GRUPET G DHE H

Super Tottenhami mposht Realin dhe siguron kualifikimin

1 Nëntor, 2017 @23:46

Pas humbjes nga Manchester United në Premier League, skuadra e...

GRUPET E DHE F

City feston kualifikimin në Itali, Liverpooli e Sevilla kryejnë detyrat

1 Nëntor, 2017 @23:40

Ashtu si në ndeshjen e parë mes tyre në ‘Etihad’, edhe sonte...

GRUPET C DHE D

Roma mposht Chelsean, Qarabagu i Agollit merr pikë në Madrid

31 Tetor, 2017 @23:51

Fitore 3-0 ka shënuar skuadra e Romës në ndeshjen kryesore të...

GRUPET A DHE B

United vendos rekord të ri, Bayerni e Parisi s’gabojnë

31 Tetor, 2017 @23:48

Me fitore 2-0 është mbyllur ballafaqimi mes Manchester Unitedit dhe...

Të gjitha lajmet nga Champions League