Të gjitha lajmet

BAYERN - BESIKTAS

Bayerni lehtësisht në çerekfinale

Bayerni lehtësisht në çerekfinale

20 Shkurt, 2018 @22:54

Bayern München
Besiktas
Bayern München 5 : 0 Besiktas
T.Müller 43' 66', K.Coman 53', R.Lewandowski 79' 88'

Allianz Arena

Më lehtë se që pritej ka kaluar ndeshja e Bayernit ndaj Besiktast sonte.

Të ndikuar edhe nga kartoni i kuq i kroatit Vida në fillim të ndeshjes, turqit u ‘shpartalluan’ në Mynih sonte, me bavarezët që shënuan plot 5 herë dhe e mbyllën takimin me fitore 5-0, për ta siguruar kështu çerekfinalen me të mbaruar sfida e parë, kur dihet që një fitore 6-0 e Besiktasit në ndeshjen kthyese është realisht e pamundur.

Müller (2), Lewandowski (2) dhe Coman ishin golashënues për Bayernin sonte, derisa për Besikin nuk pati as gol të nderit.

SKEMA DREJT FINALES

Ndeshja e kthimit mes këtyre dy skuadrave luhet më 14 marsStamboll.

NGA MBLEDHJA E KE-së

Shpërblime edhe për Ligën e Femrave

20 Shkurt, 2018 @22:48

Në mbledhjen e sotme të Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, përveç...

MIQËSORE

Bullgaria U19 mposht Kosovën U19

Foto: FFK

20 Shkurt, 2018 @22:40

Përfaqësuesja e Kosovës U-19 ka zhvilluar sot ndeshjen e parë...

CHELSEA - BARCELONA

Messi thyen ‘mallkimin’, Barcelona në avantazh

Foto: BBC

20 Shkurt, 2018 @22:38

1-1 është mbyllur ndeshja kryesore e natës së sotme në Champions...

BAYERN - BESIKTAS

Bayern vs. Besiktas, 11-shet startuese

20 Shkurt, 2018 @19:51

Me fillim nga ora 20:45, Bayerni e pret Besiktasin, skuadër që...

CHELSEA - BARCELONA

Chelsea vs. Barcelona, formacionet zyrtare

20 Shkurt, 2018 @19:44

Janë publikuar formacionet startuese të Chelseat dhe Barcelonës. ...

SHQIP NË BOTË

Labinot Kabashi inkuadrohet në fitoren e Barcelonës

20 Shkurt, 2018 @19:37

Në fitoren me rezultat 0-1 sot ndaj PSG-së në kuadër të UEFA...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

GJYSMËFINALISTËT

Pas 8 vitesh, 4 skuadra nga 4 shtete

12 Prill, 2018 @11:43

Për herë të parë pas 8 vitesh, në gjysmëfinale të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League