Të gjitha lajmet

MEDIA

BBC shkruan për Trepçën’89

BBC shkruan për Trepçën’89

17 Maj, 2017 @22:32

Faqja sportive e BBC-së online, ka bërë të ditur se Trepça’89 është kampione e re e Kosovës dhe do të jetë ekipi i parë nga Kosova që do të luaj në garën e Ligës së Kampionëve.

Duke shpjeguar shkurt për pranimin e Kosovës në UEFA dhe moslicencimin e ekipeve fituese në stinorin e shkuar, BBC ka shtuar se Trepça’89 ndër rivalët potencialë në kualifikime për Ligë të Kampionëve mund të ketë New Saints të Uellsit, Linfieldin e Irlandës por edhe Vikingurin e Ishujve Faroe.

KUPA E MAQEDONISË

Befasohet Shkëndija, Pelisteri fiton Kupën

17 Maj, 2017 @19:59

Me befasi ka përfunduar Kupa e Maqedonisë! Edhe pse ishin...

READING-FULHAM

Reading në finale

16 Maj, 2017 @23:24

Një gol nga penalltia ka vendosur përballjen gjysmëfinale të...

CITY-WBA

Aromë e Ligës së Kampionëve

Yaya Toure duke festuar golin sonte/ Foto: premierleague.com

16 Maj, 2017 @22:55

Manchester City ka bërë edhe hapin e parafundit drejt sigurimit të...

ARSENAL - SUNDERLAND

Arsenali fiton, 1 pikë larg Liverpoolit

16 Maj, 2017 @22:31

Me 2 gola të Alexis Sanchez në pjesën e dytë, Arsenali e ka...

PËR MYSAFIRËT

Biletat Kosova-Turqia, në shitje për mysafirët

Pamje nga ndeshja e kaluar, Turqia-Kosova/ Foto: yenisafak

16 Maj, 2017 @22:19

Federata e Futbollit të Turqisë (TFF) ka bërë të ditur përmes...

LETËR URIMI

Infantino uron Trepçën’89

16 Maj, 2017 @21:44

Numri një i futbollit botëror, Gianni Infantino, përmes një letre...

BESA - LIBURNI @ GAME 2

Liburni në finale të play off-it

16 Maj, 2017 @21:40

Pas fitores në ndeshjen e parë në Gjakovë, Liburni ka shënuar...

LLOGARITË E KUKËSIT

Mposhte kampionin, bëhu kampion

Foto: KF Kukesi Offiicial

16 Maj, 2017 @12:35

Llogaritë janë ndër më të mirat për Kukësin që është afër...

TITULLI I SHTATË?!

Dy finalet e Skënderbeut!

16 Maj, 2017 @10:56

Skënderbeu është kampion aktual i Shqipërisë. Korçarët kanë...

MEMORANDUMI

Gati gjysmë milioni për FFK-në

Foto: mkrs-ks.org

16 Maj, 2017 @10:01

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka nënshkruar memorandum me...

PAS NDESHJES BESA - GJILANI

Morina: S’jam i kënaqur me barazime

Borozani/Arkiv

26 Tetor, 2017 @16:11

Përveç Sahit Gashit, para mediave foli edhe Arbnor Morina,...

PAS NDESHJES BESA - GJILANI

Gashi: Do të përmirësohemi e do të ngritemi

26 Tetor, 2017 @16:08

Pas ndeshjes mes Besës dhe Gjilanit, para mediave u shpreh Sahit...

BESA-GJILANI

I teti për Gjilanin, i pari për Besën

26 Tetor, 2017 @15:24

Ka përfunduar dueli i ekipeve ‘të kuqe’ të Superligës ndërmjet...

VLLAZNIA-FERONIKELI

Pas 48 ditësh, vjen fitorja e parë e Feronikelit

Foto: KFFeronikeli/Facebook

26 Tetor, 2017 @15:06

Feronikeli i është kthyer fitores. Djelmoshat e drejtuar nga...

PARA NDESHJES BESA - GJILANI

Skuadrat ‘e kuqe’ takohen në Pejë

26 Tetor, 2017 @9:45

Me fillim nga ora 13:30, në ‘Shahin Haxhiislami’ të Pejës Besa e...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga