Të gjitha lajmet

GRUPI I: ISLANDË-TURQI

Befasia e evropianit vazhdon fitoret

Befasia e evropianit vazhdon fitoret

9 Tetor, 2016 @22:37

Islanda
Turqia
Islanda 2 : 0 Turqia
O.Toprak (OG) 42', A.Finnbogason 44'

Laugardalsvöllur (Reykjavík)

Befasia e kampionatit evropian, Islanda, po e vazhdon formën e mirë edhe në kualifikimet drejt kampionatit botëror.

Islandezët sonte fituan me rezultat 2-0 ndaj Turqisë, për ta arritur kështu kuotën e 7 pikëve pas 3 ndeshjeve dhe për t’u ngjitur në vendin e dytë të Grupit I me pikë të barabarta me Kroacinë.

Golat për Islandën erdhën në fundin e pjesës së parë, ndërsa Turqia ishte e pafuqishme për të shënuar në këtë takim.

GRUPET RUSSIA 2018

SHQIPËRIA - SPANJA

Shqipëria humb kreun, Spanja s’gabon në Loro Boriçi

Reuters

9 Tetor, 2016 @22:28

Kombëtarja shqiptare ka pësuar humbjen e parë në kualifikimet...

HEKURAN KRYEZIU

Kryeziu: Pësuam nga gabimet tona

BOROZANI/ Lis Dorambari

9 Tetor, 2016 @22:13

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka...

SHQIPËRI-SPANJË

Lëndohet Lenjani

9 Tetor, 2016 @21:49

Me të përfunduar pjesa e parë, është raportuar që Ermir Lenjani...

ANDRIY SHEVCHENKO

Kosova ka potencial të madh

9 Tetor, 2016 @21:05

Trajneri i njohur i Ukrainës, Andriy Shevchenko, pas ndeshjes me...

ALBERT BUNJAKI

Nuk po kemi fat!

BOROZANI

9 Tetor, 2016 @20:20

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki,...

GRUPI I: FINLANDË-KROACI

Kroacia forcon kreun

9 Tetor, 2016 @20:10

Një gol i Mario Mandzukicit i ka mjaftuar Kroacisë që të largohet...

SHQIPËRI-SPANJË

Formacionet zyrtare: Shqipëri-Spanjë

9 Tetor, 2016 @19:56

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri-Spanjë, e...

UKRAINË-KOSOVË

Përkundër përmirësimeve, Kosova mposhtet nga Ukraina

9 Tetor, 2016 @19:46

Me rezultat 3-0 është mbyllur takimi i tretë kualifikues i...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018