Të gjitha lajmet

FBK

Belegu takon kryetarin e FIBA Europe

Foto: Arkiv

Belegu takon kryetarin e FIBA Europe

8 Prill, 2017 @18:00

Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Erolld Belegu, sot është takuar me kryetarin e FIBA Europe, Turgay Demirel.

Takimi është realizuar në Stamboll të Turqisë, ndërsa gjatë takimit Belegu e njoftoi kryetarin e FIBA Europe për zhvillimet më të reja në basketbollin kosovar, derisa Demirel edhe një herë e ka shprehur gatishmërinë e tij dhe të institucionit që ai e udhëheq për të ndihmuar në zhvillimin e basketbollit kosovar nëpërmjet shkollimit të trajnerëve, gjyqtarëve, vëzhguesve, stafit të FBK-së dhe nëpërmjet projekteve të ndryshme për kategori të reja.

Demirel në të njëjtën kohë e ka njoftuar Belegun për zhvillimet më të reja në FIBA që kanë të bëjnë si me zhvillimet e garave në nivel të klubeve, po ashtu edhe në atë të Përfaqësueseve dhe zhvillimet e tjera brenda FIBA-s në nivel të organizimit si institucion.

RREGULLAT E FBK

Mungesat e theksuara në derbin Peja-Bashkimi

8 Prill, 2017 @11:28

Dueli derbi i mbetur nga xhiroja XIV e Superligës ndërmjet Pejës e...

SEASON RECORD @ SUPERLEAGUE

Kevin Brown thyen rekordin e stinorit

8 Prill, 2017 @11:01

Basketbollisti i Golden Eagle Yllit të Suharekës, Kevin Brown, ka...

EUROLEAGUE

Përfundon stinori i rregullt, caktohen çiftet në Play Off

8 Prill, 2017 @8:20

Dje përfundoi stinori i rregullt në Euroleague. Biletën e fundit...

DERBI NË KARAGAÇ

Peja e Bashkimi, nesër përgatiten për derbi

7 Prill, 2017 @22:07

Pas ndeshjeve të zhvilluara sonte në kuadër të xhiros XXV të...

BASHKIMI-YLLI

Bashkimi me fitore, kërcen në vend të dytë

7 Prill, 2017 @20:09

Bashkimi ka arritur të shënojë fitore në kuadër të xhiros XXV...

PJESA E PARË: BASHKIMI-YLLI

Ngushtë në Prizren

BOROZANI/Arkiv

7 Prill, 2017 @19:03

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Bashkimi - Ylli që po...

VLLAZNIA-TIRANA

Përcakohet data tjetër e Superkupës së Shqipërisë

7 Prill, 2017 @18:37

Pas dhunës së treguar nga tifozët në natën e mbrëmshme kur u...

LEONARD MEKAJ

Leonard Mekaj me rekord personal të stinorit

7 Prill, 2017 @18:20

Basketbollisti i Pejës, Leonard Mekaj, ka shënuar rekord personal...

LIVE: BASHKIMI - YLLI

Publikohen pesëshet startuese

BOROZANI

7 Prill, 2017 @18:14

Në prag të duelit mes Bashkimit dhe Yllit, që zhvillohet sonte në...

NCAA SHOWCASE

NCAA Showcase – kamp i nivelit të lartë

13 Prill, 2017 @9:11

NCAA Showcase Kosovo 2017 – kampi i parë i akredituar nga NCAA që...

BASHKIMI-PEJA

Bashkimi triumfon ndaj Pejës

BOROZANI/ Arian Paçarizi

12 Prill, 2017 @19:48

Bashkimi ka arritur të mposht Pejën për herë të dytë këtë...

ÇEREKU I TRETË: BASHKIMI-PEJA

Peja i afrohet Bashkimit plotësisht

12 Prill, 2017 @19:22

10 minutëshi i fundit i ndeshjes Bashkimi-Peja pritet të kalojë...

PJESA E PARË: BASHKIMI-PEJA

Peja ngushton epërsinë në minutën e fundit

BOROZANI/Arkiv

12 Prill, 2017 @18:49

Bashkimi ka pasur rast të mirë të zgjerojë epërsinë e arritur...

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PEJA

Dominim i Bashkimit në çerekun e parë

BOROZANI/Arkiv

12 Prill, 2017 @18:19

Bashkimi ka treguar lojë tepër të mirë në çerek të parë të...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga